Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

Współpraca


Opublikowany poniedziałek, 14 kwietnia 2014

"Lechia i Śląsk..."

"Lechia i Śląsk..."

"W stolicy Dolnego Śląska i Gdańsku się mawia, że Wrocław jest dzielnicą Gdańska, a Gdańsk dzielnicą Wrocławia" - to kibicowskie porzekadło, pod różnymi postaciami, jest znane wszystkim kibicom Lechii oraz Śląska. W myśl za nim, biało-zieloni odwiedzili w minioną sobotę najdalszą dzielnicę swojego miasta.

Do Wrocławia, różnymi środkami transportu udało się 1300 Lechistów. Fani znad Morza przybywali do miasta braci już od połowy tygodnia, a apogeum przyjazdów nastąpiło w sobotnie przedpołudnie. Wraz z upływem kolejnych godzin, wrocławski rynek zapełniał się fanami obu zespołów, którzy świętowali spotkanie. Ażeby atmosfera przyjaźni była dopełniona, we Wrocławiu nie mogło zabraknąć fanów Wisły Kraków. Ci prowadzą protest, więc wyjątkowo licznie stawili się na meczu Lechii ze Śląskiem.

Im bliżej meczu, tym coraz pełniejsze stawały się środki lokomocji, które zmierzały w stronę stadionu. Na nim, wraz z Biało-Zielonymi pojawiły się flagi: Władcy Północy, Pruszcz Gdański, Nowy Targ, LGFCE Patriots oraz debiutująca tego dnia, poświęcona pamięci naszego przyjaciela Ś.P. Haka. Pojawiły się również transparenty wsparcia dla kibiców Lechii.
Mecz, jak to w zwyczaju przyniósł doping dla obu zespołów. Nie zapomniano oczywiście o pozdrawianiu braci spod znaku Białej Gwiazdy. Piłkarze Śląska okazali się znacznie mniej gościnni, niż fani z Wrocławia, wygrywając z Lechią 1-0. Jednakże, dzięki niespodziewanemu zbiegowi zdarzeń, porażka nie spowodowała spadku Lechii w tabeli, dzięki czemu będziemy grali w grupie mistrzowskiej.

Po meczu odbyły się liczne imprezy, mające na celu umocnienie zgody. Podróże powrotne, mimo niewątpliwego zmęczenia ;) przebiegały spokojnie.


Śląsk i Lechia!

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego meczu: TUTAJ

 

 

Liczba odwiedzin (3670)

Kategorie: Wyjazdy

Tagi:

Przyjaciele