Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

Współpraca


Opublikowany poniedziałek, 17 marca 2014

Odsłoniliśmy tablicę poświęconą ŚP Tomkowi i ŚP Kamilowi

Odsłoniliśmy tablicę poświęconą ŚP Tomkowi i ŚP Kamilowi

Sobotni pojedynek z Widzewem, dla nas Lechistów miał szersze znaczenie, niż każda inna potyczka ligowa w tym sezonie. Mecz ten odbywał się tuż przed rocznicą wydarzenia, które 19 marca 2013 roku wstrząsnęło nie tylko naszym Biało-Zielonym środowiskiem, ale także całym kibicowskim i piłkarskim światem w Polsce.


W tamten tragiczny poranek Lechijna rodzina straciła dwóch fantastycznych kibiców, którzy wracając z wyjazdu ze swoją drużyną ponieśli ofiarę najwyższą z możliwych. ŚP Tomek Górczyński i ŚP Kamil Kąkol to ku ich pamięci odsłoniliśmy tablicę na Trybunie Zielonej przy wejściu na sektor W. Jak głosiła oprawa na początku meczu - Nie umiera ten kto trwa w pamięci żywych - tablica ma przypominać wszystkim, iż gdziekolwiek i kiedykolwiek byśmy nie dopingowali naszej kochanej Lechii to zawsze wspomagają nas w tym i Tomek, i Kamil, i reszta Lechistów zasiadających w "Sektorze Niebo".


Odsłonięciu tablicy towarzyszyło kilkadziesiąt osób, także Lechiści, którzy bezpośrednio ucierpieli w wypadku oraz ich rodziny. Po przywitaniu wszystkich przez prezesa Lwów Północy, uroczystego odsłonięcia dokonał tata ŚP Kamila - Pan Andrzej Kąkol, następnie została ona poświęcona przez kapelana Lechii Gdańsk, księdza Jędrzeja Orłowskiego.


Dziękujemy wszystkim za obecność w tej jakże ważnej dla nas uroczystości. Dziękujemy klubowi Lechia Gdańsk SA oraz spółce Arena Gdańsk Operator za pomoc i umożliwienie zamontowania tablicy.


Chcielibyśmy także przede wszystkim serdecznie podziękować każdemu kto w jakikolwiek sposób na przestrzeni tych 12 miesięcy przyczynił się do pomocy dziewczynom i chłopakom, którzy ucierpieli w wypadku. W obliczu tego najczarniejszego dnia w historii Naszego klubu nie poddaliśmy się i udowodniliśmy, że "Lechia to siła która nas zjednoczyła" to nie tylko pusty slogan, ale najszczersza prawda!

Liczba odwiedzin (2824)

Kategorie: Kibice

Tagi:

Przyjaciele