Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

Współpraca


Opublikowany niedziela, 16 lutego 2014

Runda (nie)wyjazdowa

W minioną sobotę, po zimowej przerwie, na boiska powrócili kopacze polskiej Ekstraklasy. Powróciły mecze, powracają zatem i wyjazdy. Niestety tych będziemy mieli szczególnie mało...

Pierwszym spotkaniem poza Gdańskiem, jakie rozegra Lechia, będzie pojedynek w Bydgoszczy z miejscowym Zawiszą, który odbędzie się w poniedziałek, 24.02.2014. Niestety kibicom z Gdańska nie będzie dane udać się na to spotkanie. W sąsiednim województwie również doczekano się niekompetentnych władz i miejscowa wojewoda postanowiła, iż”
"Sektor został zamknięty, zważając na znaczne ryzyko naruszenia zasad porządku i bezpieczeństwa publicznego przez antagonistycznie nastawionych kibiców zwaśnionych drużyn, a w związku z tym wysokie prawdopodobieństwo zaistnienia zagrożeń dla życia i zdrowia - czytamy w uzasadnieniu decyzji."
Tym samym spotkanie w Bydgoszczy odbędzie się bez Biało-Zielonych fanów.

Kolejnym wyjazdem Lechii będą Kielce (07.03.2014). Jednakże spotkanie to odbędzie się przy pustym sektorze gości. Miejscowy klub, w porozumieniu z lokalnymi władzami, które zagroziły zamknięciem części stadionu oraz „stróżami prawa”, postanowił, iż na mecz nie będą wpuszczane osoby zameldowane w Województwie Małopolskim. Ta chora decyzja uniemożliwiałaby udział w meczu naszym braciom z Wisły Kraków, którzy zapowiadali swoje liczne przybycie oraz prężnie działającemu fanklubowi Lechii z Nowego Targu. W związku z takim, a nie innym tokiem wydarzeń postanowiono, iż „albo wszyscy albo nikt” i do Kielc się nie udajemy w ogóle.

Następnym wyjazdem będzie wyprawa do Poznania i tak naprawdę będzie to jedyny wyjazd Lechistów w rundzie zasadniczej. Spotkanie w stolicy Wielkopolski odbędzie się w sobotę 22 marca, o godzinie 18:30. „Lwy Północy” będą organizowały transport dla kibiców Lechii, a szczegóły będą podawane na stronie Stowarzyszenia. Już teraz jednak radzimy organizować wolne (osoby, które muszą) oraz czas na to spotkanie.

Lechię czeka jeszcze jeden mecz wyjazdowy, którego jednak wyjazdem się nie nazywa ;). W ostatniej kolejce rundy wiosennej, 12 kwietnia, czeka nas wizyta „w najdalszej dzielnicy”, czyli Wrocławiu.

Jak wiadomo czeka nas jeszcze Puchar Polski, jednakże w Białymstoku nie zawitamy na pewno. Stadion Jagiellonii przechodzi obecnie przebudowę i nie posiada trybuny dla kibiców gości.

Mamy nadzieję, iż więcej szczęścia do wyjazdów będziemy mieli w rundzie play-off oraz w dalszych rundach Pucharu Polski.

Liczba odwiedzin (3461)

Kategorie: Wyjazdy

Tagi:

Przyjaciele