Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

Współpraca


Opublikowany czwartek, 5 grudnia 2013

Echa spotkania z Akcjonariuszami Mniejszościowymi

Echa spotkania z Akcjonariuszami Mniejszościowymi

We wtorek odbyło się spotkanie kibiców z udziałowcami mniejszościowymi Lechii Gdańsk S.A. dotyczące obecnej sytuacji spółki. Zjawiło się na niej kilkunastu z ponad czterdziestu"strażników pieczęci" oraz wielu kibiców zainteresowanych ich stanowiskiem. Wśród poruszanych zagadnień znalazły się między innymi kwestia własności spółki – udziałowca większościowego Lechii, zadłużenie Andrzeja Kuchara wobec klubu oraz klubu wobec niego.


Z zadłużeniem Lechii związana jest sprawa dla nas, kibiców najistotniejsza i to ona stała się głównym tematem dyskusji. Chodzi oczywiście o prawdopodobieństwo konwersji długu klubu na akcje dla udziałowca większościowego, którym jest Wrocławskie Centrum Finansowe. Obecni na sali akcjonariusze zadeklarowali wolę zablokowania takiej decyzji, jeśli sprawa ta pojawi się pod głosowanie na nadchodzącym walnym zgromadzeniu spółki. Wśród nich znaleźli się również m.in. posiadacze dużych pakietów akcji Panowie Julian Zieliński – posiadacz największego obecnie pakietu akcji,Henryk Brodnicki, w imieniu którego zadeklarował się syn Tomasz oraz Dariusz Krawczyk.


Przypominamy, iż Wrocławskie Centrum Finansowe, którego właścicielem jest żona Andrzeja Kuchara, planuje "zakończyć współpracę" z gdańskim klubem. W związku z niepewną przyszłością Lechii Gdańsk S.A. uznajemy za konieczne, aby jak najmniej rozproszonych akcji dostało się w ręce spółki z Wrocławia. W tym celu Stowarzyszenie planuje uzyskanie pełnomocnictw od pasywnych akcjonariuszy lub nawet odkupienie od nich akcji. Nie da to co prawda możliwości realnego wpływu na sytuację w spółce, ale może pozwolić na blokowanie niektórych decyzji, a przede wszystkim na udział w walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.


Mamy nadzieję, że deklaracje złożone kibicom przez udziałowców nie są jedynie pustymi obietnicami, a faktycznie leży im na sercu dobro Lechii i nie będziemy świadkami sytuacji jaka dotknęła na przykład Polonię Warszawa.

Liczba odwiedzin (2918)

Kategorie: Kibice

Tagi:

Przyjaciele