Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

Współpraca


Opublikowany środa, 5 kwietnia 2017

Festyn na Żabiance

Festyn na Żabiance

W minioną sobotę zainaugurowaliśmy czwartą edycję Sportowych Festynów Dzielnicowych. Jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić, dzień naszego festynu obfituje w udaną pogodę, co pozwala wszystkim uczestnikom w pełni korzystać z przygotowanych atrakcji. Na imprezę na Żabiance specjalnie do Gdańska zawitało prawdziwe Polskie lato.

Temperatura powyżej 20 stopniu sprzyjała zabawom na dmuchańcach, czy jeździe samochodzikami, które tego dnia opanowały boisko do koszykówki.

Tuż po rozpoczęciu zabawy, o godzinie 11:30 zawitali do nas piłkarze Lechii Gdańsk w składzie Paweł Stolarski, Lukas Haraslin oraz Joao Nunes. Chłopaki rozdali dziesiątki autografów i cierpliwie pozowali do setek zdjęć, a następnie skoczyli na kawkę do gospodarza imprezy, pana Bogdana Derkowskiego, dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 77. Niektórzy z zawodników zabawili na naszej imprezie długo ponad standardowe 45 minut, a ponadto w "cywilu" ze swoimi pociechami zjawił się także obrońca Biało-Zielonych Grzegorz Wojtkowiak.

Po wizycie zawodników ruszył turniej piłkarski, nad przebiegiem którego czuwali trenerzy z gdańskiej Akademii Młodych Orłów. Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn, w tym 3 żeńskie. Bezapelacyjnymi zwycięzcami okazały się "Dziki z Gdańska", na drugim stopniu podium uplasował się "Real Madryt", który wyprzedził team "Supa Strikas" dzięki minimalnie lepszemu bilansowi bramek straconych, przy remisie 1:1 w bezpośredniej potyczce.

Zarówno trzy najlepsze drużyny, jak i wszyscy pozostali uczestnicy turnieju otrzymali nagrody z rąk pana dyrektora.

Na wszystkich, którzy zawitali tego dnia na SP 77 czekała także gorąca zupka przygotowana przez szkołę oraz panie kucharki.

Ostatnim akcentem tego dnia było malowanie przez dzieci wraz z członami grupy Ultras Lechia Gdańsk okolicznościowego transparentu, który jawnie odwoływał się do miejsca, w którym przyszło nam się wspólnie bawić w tegoroczny "prima aprilis".

Serdecznie dziękujemy dzieciom oraz rodzicom, którzy przybyli na nasz festyn oraz wszystkim partnerom, klubowi Lechia Gdańsk, Akademii Młodych Orłów Gdańsk, Gdańskiemu Ośrodkowi Sportu, a także panu dyrektorowi Derkowskiemu.

Końcowa tabela turnieju:

1. Dziki z Gdańsk 18 pkt

2. Real Madryt      13 pkt

3. Supa Strikas     13 pkt

4. FC Kaszaloty      9 pkt

5. Grupa XD           6 pkt

6. Sportsmenki       3 pkt

7. Debeściarki         0 pkt

Liczba odwiedzin (3412)

Przyjaciele