Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

Współpraca


Opublikowany 5 kwietnia 2016

Wspieramy Biało-Zielone Ladies Gdańsk

Wspieramy Biało-Zielone Ladies Gdańsk

Pod koniec marca nasze stowarzyszenie podjęło oficjalną współpracę z żeńską drużyną Biało-Zielone Ladies Gdańsk. Z pewnością każdy z Was słyszał o naszych gdańskich dziewczynach, które rządzą i dzielą od lata w tej dyscyplinie sportu wśród kobiet.

Mimo kilkuletniej działalności Biało-Zielone są jednym z najbardziej utytułowanych gdańskich klubów sportowych, jednak wciąż musza zmagać się z wieloma kłopotami, organizacyjno-finansowymi. Dlatego też jako stowarzyszenie, któremu na sercu leży promowanie gdańskich Biało-Zielonych barw postanowiliśmy wspierać dziewczyny.

Na początku naszej współpracy, już z logiem Lwów na strojach, pojechały one do Warszawy na V turniej Grand Prix Mistrzostw Polski i można rzec, że 2 kwietnia stolica została sportowo zdominowana przez Biało-Zielone barwy. Ladies Gdańsk zanotowały 5 wygraną w drodze po 6 tytuł mistrzowski z rzędu. Najlepszą zawodniczką turnieju okazałą się, a jakże by inaczej, reprezentująca Gdańsk Karolina Jaszczyszyn.

Wyniki warszawskiego turnieju:

 

ELIMINACJE

Biało-Zielone Gdańsk v Diablice Ruda Śląska 66:0

Biało-Zielone Gdańsk v Juvenia Kraków 36:0

PÓŁFINAŁY

Biało-Zielone Gdańsk v Legia Warszawa 17:12 p.d.

FINAŁ o miejsce I

Biało-Zielone Gdańsk v Black Roses Poznań 24:5

 

Warto też wspomnieć o międzynarodowych sukcesach zawodniczek B-Z Ladies Gdańsk. W trakcie świąt Wielkiej Nocy reprezentacja Polski prowadzona przez trenera dziewczyn, legendę rugby z Lechii, Janusza Urbanowicza, zajęła 2 miejsce w Gandawie w Belgii, gdzie pokonała Niemki i Belgijki, a uznała wyższość jedynie Holandii. Wszystkie te drużyny zaliczają się do europejskiego topu, gdzie Kadra Polski w najbliższych latach z pewnością dołączy. Co istotne to na 13 dziewczyn reprezentujących nasz kraj aż 6 to zawodniczki Biało-Zielone Ladies Gdańsk.

Dziewczyny trenują obecnie m.in. 2 razy w tygodniu na Orliku przy ul. Kościuszki. W środy o 16:30 i soboty o 11:00 przy Zespole Szkół Nr 5 w Nowym Porcie prowadzą darmowe treningi dla juniorek.

Jeśli mielibyście możliwość wesprzeć drużynę gorąco Was do tego zachęcamy. Cały czas drużyna nie ma również boiska, na którym mogłaby odpowiednio przygotować się do sezonu wiosennego, więc w tej kwestii też pomoc również byłaby cenna.

Cały czas trwa oczywiście nabór do drużyny seniorek i juniorek. Wszelkie informacje uzyskacie pod adresem:

bialo.zielone.rugby.gdansk@gmail.com lub pod numer tel. 505642073

Liczba odwiedzin (2549)

Przyjaciele