Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

Współpraca


Opublikowany wtorek, 22 grudnia 2015

Turniej Rugby Tag dla dzieci

Turniej Rugby Tag dla dzieci

W sobotę 12 grudnia 2015 roku, w Szkole Podstawowej nr 16 na gdańskiej Oruni, jako „Lwy Północy” zorganizowaliśmy po raz pierwszy halowy turniej dla uczniów szkół podstawowych w Rugby TAG. Jest to najbardziej podstawowa, bezkontaktowa odmiana rugby, bardzo dobra do fizycznego rozwoju w szkolnej edukacji, co ważne staje się ona coraz bardziej popularna w gdańskich szkołach. W tej odmianie rugby nie mamy do czynienia z szarżami, czy też jakimikolwiek atakami na przeciwnika. Zawodnicy grają w opaskach przypiętych na wysokości bioder z dwoma znacznikami, tzw. tagami, po bokach. Gra polega na zdobyciu przyłożenia na lub za linią wyznaczającą pole punktowe drużyny przeciwnej.

Turniej zorganizowaliśmy przy współpracy z projektem Kibice Razem Lechia Gdańsk oraz trenerami z Rugby Club Lechia Gdańsk – Grzegorzem Śliwińskim oraz Pawłem Kachlickim, którzy zadbali perfekcyjnie o sportowy aspekt turnieju. Żaden z kilkudziesięciu uczestników nie wyszedł z hali o pustych rękach, jako że ważniejsza od zwycięstw była zabawa.

Turniej przeprowadzony został przy wsparciu ze środków Urzędu Miasta Gdańska.

Grupa młodsza:

1.      Spartanie

2.      Lego

3.      Pioruny

4.      Najlepsi

Grupa starsza:

1.      Lechia

2.      Nie wiemy

3.      Ladies

4.      Imprezowicze

Liczba odwiedzin (2054)

Przyjaciele