Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

Współpraca


Opublikowany środa, 9 września 2015

Festyn na Dolnym Mieście

Festyn na Dolnym Mieście

W sobotę,  5 września, zjawiliśmy się na Dolnym Mieście, gdzie dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 65 ugościła nas z kolejnym Sportowym Festynem Dzielnicowym. Przez 5 godzin bawiło się z nami kilkuset gdańszczan, w większości okolicznych dzieci i młodzieży, ale nie zabrakło także mieszkańców innych dzielnic.

Pierwszą atrakcją był oczywiście turniej piłki nożnej dla uczniów szkół podstawowych, do którego przystąpiło 5 drużyn. Rozgrywki zdominowała drużyna FC Galaxy, która zdobyła komplet 12 punktów. Tuż za nimi uplasował się "Bayern", a na najniższym stopniu podium turniej zakończył "Real Madryt" , który jedynie  różnicą jednej bramki wyprzedził "Biało Czerwone Szopy". Mamy nadzieję, że już niedługo okoliczna młodzież będzie miała okazję do szlifowania swoich umiejętności piłkarskich na nowym boisku, ponieważ jakość obecnego pozostawia sporo do życzenia.

W między czasie nasz Ekstraklasowy spiker, Marcin Gałek, przeprowadził wśród uczestników festynu konkurs wiedzy o Lechii, w którym tradycyjnie nie zabrakło trudnych pytań, ale żaden z uczestników nie odszedł z pustymi rękami.

Od 10:00 rano, tuż po starcie imprezy tłum oblegał nasze dmuchane atrakcje. Wietrzna pogoda nie pokrzyżowała szyków grupie Ultras Lechia Gdańsk, która wraz z dziećmi pomalowała kolejny fragment sektorówki, która już nie długo zostanie zaprezentowana na sektorze rodzinnym podczas jednego z meczów Biało-Zielonych na PGE Arenie.

Gospodarze festynu, czyli Szkoła Podstawowa Nr 65 zaserwowała wszystkim zebranym fantastyczną grochówkę, z której słyną panie kucharki.

Ostatnią tego dnia atrakcją była wizyta zawodników Lechii i Lwa maskotki. Zjawiły się u nas dwa ważne ogniwa naszej formacji defensywnej - Rafał Janicki i Grzegorz Wojtkowiak, którzy pozostają w kręgach zainteresowań selekcjonera reprezentacji Polski. Chłopaki rozdali kilkaset autografów i długo pozowali do zdjęć. Dużą popularnością cieszył się także Lew maskotka.

Był to już nasz ósmy festyn i siódma odwiedzona dzielnica. Jako organizatorzy chcielibyśmy serdecznie podziękować Pani dyrektor Jolancie Kwiatkowskiej-Reichel za fantastyczne przyjęcie.


Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. FC Galaxy                            12 pkt. 14-0

2. Bayern                                9 pkt.   4-5

3. Real Madryt                         4 pkt.   1-4

4. Biało Czerwone Szopy           4 pkt.   1-5

5. Lwy Północy                         0 pkt.    1-7

Liczba odwiedzin (2374)

Przyjaciele