Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

Współpraca


Opublikowany 23 listopada 2014

Orunia wygrała V turniej dzielnicowy

Orunia wygrała V turniej dzielnicowy

Tydzień wcześniej niż pierwotnie planowaliśmy rozegrany został V Turniej Dzielnicowy Kibiców Lechii Gdańsk. W sobotni poranek na hali sportowej CKZiU Nr 2 na ulicy Smoleńskiej zebrały się drużyny, które stanęły w szranki o tytuł najlepszej piłkarsko dzielnicy Biało-Zielonego Gdańska. Po raz pierwszy turniej odbywał się na hali, a organizatorami tradycyjnie były "Lwy Północy" i Kibice Razem Lechia Gdańsk.

Do rywalizacji zgłosiło się 6 drużyn - Wrzeszcz, Chełm, Przymorze, Pruszcz Gdański, Orunia I i Orunia II. Atmosfera była rodem z Traugutta. Niektóre zespoły pojawiły się oczywiście w dużo liczniejszym składzie niż potrzebny był do grania, stąd niósł się głośny doping z trybun. Na największe wsparcie mogła liczyć ekipa z Przymorza.

Poziom sportowy też stał na wysokim poziomie, nie brakowało niespodziewanych wyników, pięknych akcji i fantastycznych bramek. Jakby tego było mało, o końcowym tryumfie decydował ostatni mecz, w którym zmierzyła się Orunia I z Pruszczem. Wygrana pierwszych gwarantowała im zwycięstwo, remis lub porażka maksymalnie dwoma bramkami uradowała by ekipę z Wrzeszcza, natomiast gdyby Pruszcz wygrał różnicą minimum 3 bramek, przypadło by im najwyższe miejsce na podium. I tyle też bramek padło, tylko dla zespołu Oruni I, która tego dnia doznała jedynej porażki w spotkaniu z Wrzeszczem, wygrywając pozostałe mecze, łącznie strzelając 27 bramek, niemalże dwa razy tyle co druga najskuteczniejsza ekipa.

Wrzeszcz mógł już wcześniej zdecydowanie przybliżyć się do osiągnięcia sukcesu, gdyby nie remis z outsajderem turnieju, drużyną Orunia II, która remisując 2:2 zdobyła jedyny tego dnia punkt, pokazując wielki charakter i nie podłamując się wcześniejszymi dotkliwymi porażkami.

Fajnie piłka klepali zawodnicy z Przymorza i Chełmu, jednak piłka momentami jak zaczarowana nie chciała po ich strzałach wpaść do siatki, natomiast rywale wykorzystywali każdy ich błąd, bezlitośnie ich punktując.

Najlepszym bramkarzem turnieju został goalkeeper z Pruszcza, który w sześciu meczach kapitulował jedynie 6 razy, natomiast niekwestionowanym królem strzelców został Sambor z Oruni I, który praktycznie w pojedynkę rozstrzygał mecze swojej drużyny zdobywając w nich 14 bramek. Oprócz nagród rzeczowych dla wszystkich uczestników turnieju mieliśmy także nagrody niespodzianki, wszyscy zawodnicy zwycięskiej drużyny oraz najlepszy strzelec i bramkarz otrzymali darmowy wyjazd na mecz Lechii w Poznaniu, dodatkowo Orunia będzie miała sfinansowanego grafa, które namaluje im oczywiście grupa Ultras Lechia Gdańsk.

Przedstawiciele Oruni po raz pierwszy tryumfowali w naszym turnieju i z pewnością w przyszłym roku będą chcieli obronić swój tytuł. Jesteśmy też pewni, że w 2015 roku do rywalizacji stanie zdecydowanie więcej dzielnic.

Większość nagród sfinansowana została ze środków Urzędu Miasta Gdańska.


Końcowa klasyfikacja:

 I     ORUNIA I                            -     12 pkt      27:6

II     WRZESZCZ                         -     11 pkt      14:6

III     PRUSZCZ GDAŃSKI            -       8 pkt       8:6

IV     CHEŁM                               -       7 pkt      13:17

V      PRZYMORZE                       -       3 pkt       7:17

VI     ORUNIA II                          -       1 pkt       5:22

Liczba odwiedzin (3202)

Przyjaciele