Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

Współpraca


Opublikowany niedziela, 5 października 2014

Sportowy Festyn Dzielnicowy - PGE ARENA 04.10.2014

Sportowy Festyn Dzielnicowy - PGE ARENA 04.10.2014

W dniu wczorajszym zakończyliśmy tegoroczną edycję Sportowych Festynów Dzielnicowych. Finałowa odsłona miała miejsce przy stadionie PGE ARENA przed meczem Lechii z Cracovią, który zakończył się skromnym, ale zasłużonym zwycięstwem Biało-Zielonych.

Naszą zabawę rozpoczęliśmy o godzinie 13:00, a najmłodsi kibice już na start ustawili się w kolejkach do dmuchańców i eurobungee. Tym razem towarzyszyły nam również  z dodatkowymi atrakcjami i konkursami panie z Loopy's World.

Dopisała pogoda, która jak na październik była wyśmienita. Słońce momentami mocno przypiekało, ale każdy chętny mógł ugasić swoje pragnienie dzięki paniom z Salvit Prima, które pojawiły się  na festynie na zaproszenie klubu Lechia Gdańsk SA i przerobiły 100 kg jabłek i 120 kg marchewek dla dzieci na bardzo smaczne soki i rozdały również 500 porcji świeżutkich warzyw do schrupania.

Na festyn zawitali także juniorzy SPR Wybrzeża Gdańsk, którzy naszą bramkę celnościową wykorzystali do nauki podstaw "szczypiorniaka", a chętnych do sprawdzenia się w tej jakże widowiskowej dyscyplinie sportu nie brakowało, zarówno wśród najmłodszych, jak i starszych kibiców. Młodzi piłkarze ręczni zapraszali także Lechistów na mecze Wybrzeża, które od tego roku występuje w Superlidze.

Oczywiście nie mogło zabraknąć Lwa maskotki oraz piłkarzy Lechii. Zawodnicy, którzy tym razem nie zmieścili się w meczowej 18 rozdali mnóstwo autografów, a z pomocą jednego z nich - Adama Buksy przeprowadziliśmy nasz tradycyjny konkurs wiedzy o Lechii. Każdy chętny mógł tego dnia również zagrać w piłkę na mini boisku rozstawionym przez klub w pobliżu miejsca naszego festynu, na którym pokazowy mecz pod okiem swojego trenera rozegrali młodzi zawodnicy z Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk.

Festyn był jednak tylko rozgrzewką przed głównym wydarzeniem tego dnia, którym oczywiście był mecz Lechii z drużyną z Krakowa. Pierwszy gwizdek sędziego rozpoczął także zabawę na sektorze rodzinnym i można śmiało powiedzieć, iż w trakcie wczorajszego spotkania na PGE Arenie mieliśmy dwa młyny, które długimi momentami znakomicie ze sobą współpracowały.

W 20 minucie meczu członkowie grupy Ultras Lechia Gdańsk razem z dziećmi z sektora rodzinnego zaprezentowali sektorówkę, na której zaprezentowana była mapa Gdańska z wmalowanym herbem Lechii i zaznaczonymi wszystkimi dzielnicami naszego miasta. Przypomnijmy, iż oprawa tworzona była przez same dzieci pod okiem naszych ultrasów w trakcie festynów na dzielnicach. Po tej prezentacji sektor rodzinny dostał dodatkowej energii i już do samego końca pojedynku głośnym dopingiem pomagał naszym piłkarzom w wywalczeniu 3 punktów.

Gdy sędzia zakończył pojedynek przyszła kolej na atrakcje dla starszych kibiców, a mianowicie na koncert grupy "Gdańskie Lwy" w stadionowym Pubie T29. W znakomitych humorach spore grono Lechistów wspólnie z chłopakami z kapeli odśpiewało hity znane przez każdego fana Biało-Zielonych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy bawili się wczoraj na atrakcjach przygotowanych przez nasze stowarzyszenie wspólnie z projektem Kibice Razem Lechia Gdańsk, Urzędem Miasta Gdańska, PGE ARENĄ Gdańsk oraz klubem Lechia Gdańsk SA.

Już teraz obiecujemy, że przyszłoroczna edycja będzie obfitować w jeszcze więcej atrakcji.

Liczba odwiedzin (2602)

Przyjaciele