Close
/ Kategorie: Kibice

Pomagamy uciekającym rodzinom

„Lwy Północy”, Kibice Razem Lechia Gdańsk oraz Fundacja Obudź Nadzieję nie mogą przejść obojętnie wobec sytuacji, z jaką mamy do czynienia na Ukrainie. Jak wszyscy wiemy kraj ten został najechany przez rosyjską armię, która dopuszcza się ataków na domy, przedszkola, czy nawet szpitale.

Wiemy też, że do Polski przed wojną uciekają kobiety z dziećmi, których mężowie, bracia i ojcowie zostali i podjęli walkę z wrogimi siłami.

Nie możemy udawać, że nie dostrzegamy dramatów rodzin, które szukają bezpieczeństwa setki kilometrów od domu. Chcemy pomóc matkom i dzieciom, których mężowie, ojcowie pozostali walczyć z sowieckim najeźdźcą i które niejednokrotnie przybyły do nas bez żadnego dobytku. W pierwszej kolejności prosimy o kontakt wszystkich, którzy mogą zaoferować noclegi dla uciekających rodzin. Dodatkowo, jeśli wiecie, że na terenie Polski znalazły się samotne rodziny, których członkowie zostali i walczą, również prosimy o kontakt - oferujemy pomoc – telefon 506 642 779, kontakt mailowy – info@lwypolnocy.pl , bądź bezpośrednio na facebooka Lwów Północy, bądź Kibice Razem Lechia Gdańsk.

Jako że w walkach bierze udział wielu ukraińskich kibiców, swoimi kontaktami już rozpoczęliśmy pomoc ich rodzinom, które zmierzają prosto do Gdańska. Jednakże potrzebujemy tu również Waszej pomocy. Rozpoczynamy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. Potrzebne są: artykuły spożywcze, ubrania (szczególnie dziecięce), artykuły chemiczne (proszki do prania, środki myjące, szampony, pasty do zębów itp.), pieluchy dla dzieci, artykuły domowe (garnki, talerze, kubki itp.).

Rzeczy można nam dostarczyć codziennie (zaczynając już od niedzieli) w godzinach 16-18 bezpośrednio do ośrodka Kibice Razem przy ul. Fiszera 10 w Gdańsku. Ponadto, na miejscu będzie można wesprzeć zbiórkę środkami pieniężnymi.

Drukuj
2319

Ciekawe

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Zasady użytkowaniaZasady zachowania prywatnościCopyright 2023 by Lwy Północy
Back To Top