Close
Lechia Gdańsk na III Zjeździe Psychologów Akademii Ekstraklasy
/ Kategorie: Inne

Lechia Gdańsk na III Zjeździe Psychologów Akademii Ekstraklasy

Dnia 16.10.2020 r odbył się trzeci już Zjazd Psychologów pracujących przy Akademiach Ekstraklasy. Nasz Klub reprezentowali psychologowie Paweł Habrat i Natalia Breza.
Przypominamy, że inicjatorem i pomysłodawcą pierwszej tego typu inicjatywy w Polsce była Lechia Gdańsk na początku 2019 roku.
Cykliczne spotkania psychologów działających przy Akademiach Ekstraklasy mają na celu wymianę doświadczeń w pracy z dziećmi i młodzieżą z różnych klubów oraz rozwój zawodowy.
- Wyraźnie widać, że współpraca z psychologiem sportu w akademii to nie tylko potrzeba chwili czy moda. To obecnie standard wzmacniający nie tylko świadomość zawodników, ale również trenerów i rodziców – powiedział Paweł Habrat
Październikowy Zjazd został zorganizowany przez Akademię Górnika Zabrze. Podczas spotkania, uczestnicy mieli możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami i opiniami w panelu dyskusyjnym. Następnie odbył się warsztat dla obecnych psychologów oraz trenerów Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze pt. „ Wdrożenie Treningu Mentalnego w Praktyczny Trening Piłkarski”.
W tracie wspólnej dyskusji, poruszane były tematy dotyczące m.in. specyfiki współpracy i zarządzania zespołem, pracy z zawodnikiem kontuzjowanym oraz pracy psychologa z zawodnikami, rodzicami oraz trenerami.
Część praktyczne miała miejsce na boisku nieopodal Stadionu Górnika Zabrze. Specjalnie na tą okoliczność zorganizowano warsztat w formie treningu, podczas którego pokazano jak można wdrożyć elementy treningu psychologicznego w jednostkę treningową. Zaprezentowano ćwiczenia wzmacniające koncentrację uwagi, umiejętności kontroli emocji oraz zarządzanie pobudzeniem zawodników.
- Każde spotkanie jest wyjątkowe, niezwykle inspirujące i owocne w ważne wnioski dotyczące pracy psychologa w sporcie. Cieszy mnie fakt, że inicjatywa jest chętnie kontynuowana przez psychologów z pozostałych Akademii Ekstraklasy, co świadczy o wartości i potrzebie tych spotkań. Należy również zauważyć fakt, że na każdym zjeździe przybywa psychologów pracujących z dziećmi i młodzieżą w polskiej Ekstraklasie – zakończyła Natalia Breza

Drukuj
2701

Ciekawe

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Zasady użytkowaniaZasady zachowania prywatnościCopyright 2024 by Lwy Północy
Back To Top