Close
15 Rocznica śmierci Duffa, msza w intencji sektora Niebo
/ Kategorie: Kibice

15 Rocznica śmierci Duffa, msza w intencji sektora Niebo

W tym roku mija 15 już rocznica, kiedy odszedł od nas Tadeusz „Duffo” - nietuzinkowa postać, legenda gdańskiej Lechii, jeden z najbardziej aktywnych kibiców, inicjatorów odbudowy naszego klubu oraz, co warto podkreślić, bardzo mocno zaangażowany działacz opozycji antykomunistycznej w latach 80-tych ubiegłego wieku. Niestety odszedł od nas zbyt wcześnie mając zaledwie 37 lat.

Wartym odnotowania jest fakt, iż będąc już w ostatnich chwilach swego życia, zainicjował wielki pomysł, który rozrósł się do niespotykanych rozmiarów, zorganizowania Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę. Będąc na łożu śmierci podzielił się tym pomysłem z ks. Jarosławem Wąsowiczem, który pobudził do życia jedną z ostatnich idei Duffa. Co roku do Częstochowy przyjeżdża około 5 tys. kibiców ze wszystkich zakątków kraju, których łączą wartości najwyższe jakim jest Wiara, Tradycja oraz dobro Polski.


Jak co roku w rocznicę śmierci Tadeusza, zarówno w kościele jak i na cmentarzu na Srebrzysku pojawiają się jego przyjaciele, znajomi oraz wszyscy Ci, dla których „Dufo” był symbolem wolności. Właśnie to między innymi jego osoba uświadomiła nam, jak wielu szlachetnych ludzi, którzy byli związani ze środowiskiem Lechii, odchodzi do Sektora Niebo. Dlatego warto w przededniu zadusznych świąt pomodlić się i wspomnieć o wszystkich kibicach, piłkarzach, działaczach, których nie ma już pośród nas.
Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą w tej intencji. Zostanie odprawiona w najbliższą niedzielę 25.10.2020 o godz. 12:30 w Bazylice św. Brygidy ( ul. Profesorska 17). Tradycyjnie już mszę odprawią proboszcz parafii ks. Ludwik Kowalski oraz duchowny kibiców ks. Jarosław Wąsowicz.
Po mszy zapraszamy wszystkich również o godz. 14:30 na cmentarz Srebrzysko na spotkanie i modlitwę przy grobie Tadeusza.

Kibice Lechii

Drukuj
2294

Ciekawe

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Zasady użytkowaniaZasady zachowania prywatnościCopyright 2024 by Lwy Północy
Back To Top