Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl


Lechia znaczy Polska

23

We wtorek, 24 bm. odbędzie się posiedzenie Komisji Kultury i Promocji Rady Miasta Gdańska na którym rozpatrywany będzie wniosek złożony przez Lwy Północy we współpracy z organizacjami kombatanckimi o nadanie estakadzie nad ul. Grunwaldzką na skrzyżowaniu z ul. Kościuszki i ul. Słowackiego nazwy "im. Żołnierzy Wyklętych".

[Czytaj więcej ...]

18

W najbliższy czwartek – 19.09 rozpocznie się w Gdyni kolejna, piąta już edycja Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci".

[Czytaj więcej ...]

24
W Sklepie Stowarzyszenia, znajdującym się w C.H. Wielki Młyn dostępne są dwie pozycje książkowe dotyczące jakże ciekawego tematu "Żołnierzy Wyklętych' autorstwa dr Joanny Wieliczka-Szarkowa.

[Czytaj więcej ...]

09

Serdecznie zapraszamy na promocję nowej książki księdza Jarosława Wąsowicza. Znany w całym środowisku kibiców, Lechista z krwi i kości, autor m.in. "Biało-Zielonej Solidarności" tym razem zaprezentuje swoje najnowsze dzieło pod tytułem "Niezależny ruch młodzieżowy w Gdańsku w latach 1981-1989".

Promocja odbędzie się 11.04.2013 roku, o godzinie 17:00 w Sali BHP na terenie byłej Stoczni Gdańskiej, wejście przez historyczną Bramę Nr 2. 

[Czytaj więcej ...]

03
Gdańszczanie, a wśród nich kibice Lechii, kolejny raz licznie i godnie uczcili Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Prawie pół tysiąca osób, w tym kilkuset osobowa grupa fanów biało-zielonych, przybyła na Cmentarz Garnizonowy w Gdańsku, na którym znajdują się symboliczne mogiły żołnierzy z oddziału legendarnego majora Łupaszki – „Inki” i „Zagończyka”.

[Czytaj więcej ...]

28

Zapraszamy wszystkich 2 marca 2013 roku do uczestnictwa w gdańskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Kibice Lechii zawsze należycie oddają cześć bohaterom walk o wolną Polskę, mamy nadzieję, że tegoroczne uroczystości zgromadzą ponownie wielu patriotów o Biało-Zielonych sercach.

Plan obchodów:

17:00 - Apel Poległych przy symbolicznych grobach Inki i Zagończyka na cmentarzu garnizonowym przy ul. Giełguda w Gdańsku.

17:45 - Marsz Pamięci.

18:30 - Msza Święta w intencji "Żołnierzy Wyklętych" i Ojczyzny w kościele Św. Brygidy w Gdańsku.

[Czytaj więcej ...]

28
W dniu jutrzejszymprzed meczem z Pogonią Szczecin członkowie "Lwów Północy", przy bramach wejściowych na stadion, będą zbierali podpisy poparcia, by nową estakadę na gdańskiej ulicy Słowackiego nazwać imieniem Żołnierzy Wyklętych. O słuszności upamiętnienia Bohaterów Narodowych nie trzeba nikogo przekonywać. Ta szlachetna idea sygnowana jest przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej.

[Czytaj więcej ...]

Strona 1 z 6Początek   Wstecz   [1]  2  3  4  5  6  Dalej   Koniec