Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

28
W miniony piątek, 23 listopada drużyna Młodych Lwów Północy udała się do Wrocławia, by reprezentować nasze miasto na turnieju zorganizowanym przez tamtejszy ośrodek „Kibice Razem”. Ostatecznie nasz zespół zdobył srebrny medal.

Dzięki wsparciu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich udało się zarezerwować najszybszy i najwygodniejszy środek transportu dla naszej młodej drużyny. Niestety wieczorna mgła, która spowiła Wrocław spowodowała, że lot w pierwszą stronę został odwołany. Nie zraziło to jednak nikogo i w podróż udaliśmy się podstawionym autokarem. Próbując zażyć nieco snu w podróży dotarliśmy w sobotę rano do stolicy Śląska. Po chwili na miejscu zjawił się bus i przetransportował nas do hotelu Ibis, który położony jest w sąsiedztwie nowego stadionu. Tam pożywne śniadanie i mała drzemka, by zregenerować siły przed turniejem.

W rozgrywkach na wrocławskiej hali uczestniczyły 3 drużyny: lokalna ekipa kibiców Śląska, fani niemieckiego Dynama Drezno oraz nasi podopieczni. Mimo niewielkiej ilości drużyn, mecze obfitowały w szybkie akcje, ciekawe zagrania, piękne gole i wspaniałe interwencje. Futbol na naprawdę wysokim poziomie. Młode Lwy Północy w pierwszym meczu uległy zwycięzcom turnieju, ekipie Śląska 11:6, a w kolejnym zremisowały z drużyną z Drezna 5:5. O tym kto zajmie 2 miejsce musiały zdecydować rzuty karne. Tutaj więcej zimnej krwi zachowali Gdańszczanie, strzelając 3 gole z rzędu i nie tracąc ani jednego! Tak Młode Lwy Północy wywalczyły we Wrocławiu „srebro”. Dodać warto, że nasza drużyna była zdecydowanie najmłodszym zespołem biorącym udział w grze, a jeden z zawodników (któremu udało się nawet strzelić gola Niemcom ;) ) miał zaledwie 11 lat! Wszyscy uczestnicy otrzymali przekąski oraz nagrody rzeczowe i puchary.Po etapie sportowym, drużyny przyjezdne uczestniczyły w zwiedzaniu miasta, a następnie w posiłku przygotowanym specjalnie dla nas w barze dla motocyklistów niedaleko Rynku. Kolejnym punktem programu była wizyta we wrocławskiej siedzibie projektu „Kibice Razem”, gdzie ciężko było oderwać młodych od Play Station i piłkarzyków. Co ciekawe, w tej ostatniej formie rozrywki młodzi piłkarze z Gdańska (z małą pomocą opiekuna ;) ) także okazali się lepsi od Niemców. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do hotelu, gdzie po kolacji wszyscy położyli się spać, by móc aktywnie spędzić kolejny dzień.

W niedzielę po śniadaniu znów wyruszyliśmy w drogę. Tym razem pierwszym przystankiem była ul. Oporowska, gdzie mieści się stary stadion Śląska. Trybuny, klimatem nieco przypominające stadion przy Traugutta przypadły do gustu młodym Gdańszczanom. Nie mogło zabraknąć firmowego „A my swoje!” Po pamiątkowych fotografiach i chwili rozmowy z Łukaszem Gikiewiczem, pora było udać się na nowy stadion, by obejrzeć na żywo spotkanie Śląska z Jagiellonią. Piłkarze z Wrocławia mimo, że wygrywali aż 3:0, nie potrafili dowieźć zwycięstwa do końca i ostatecznie zremisowali 3:3. Mecz obfitował w emocje: akcje, gole i czerwone kartki. Po meczu udaliśmy się całą grupą na wrocławski Rynek, gdzie po posiłku można było pozwiedzać jeszcze piękną, zabytkową okolicę.
O godzinie 21:30 mieliśmy samolot powrotny. Dla niektórych z uczestników wycieczki, było to nie lada przeżycie, gdyż lecieli samolotem po raz pierwszy w życiu. Tym razem już bez kłopotów w niecałą godzinę dotarliśmy z powrotem do Gdańska.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy zapewnili naszej młodej drużynie weekend pełen wrażeń. Zwłaszcza wrocławskiemu ośrodkowi „Kibice Razem”, fundacji „Obudź Nadzieję”, oraz Funduszowi Inicjatyw Obywatelskich.