Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

20

W sobotę 17.11.2012 roku  w hali sportowej Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska na gdańskiej Oruni odbył się turniej halowy dla dzieci ze szkół podstawowych. Turniej został zorganizowany przez Kibice Razem Lechia Gdańsk i SKLG „Lwy Północy” wraz z Fundacją „Obudź Nadzieję” oraz Fundacją Ekstraklasy.

W rozgrywkach wzięło udział łącznie około siedemdziesięcioro dzieci w wieku od sześciu do dwunastu lat, podzielonych na osiem drużyn. Zespoły rozlosowane zostały do dwóch czterozespołowych grup, w których mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Drużyny z miejsc 3-4 z każdej z grup w dalszej fazie turnieju walczyły o miejsca 5-8, natomiast zwycięzcy i drużyny z drugich miejsc awansowały do półfinałów.

Po emocjonujących rozgrywkach grupę A z kompletem punktów zwyciężył zespół Lwów Północy, złożony z dzieci z Gdańskich Domów dla Dzieci. "Lwy" wyprzedziły Spartę I, wygrywając bezpośrednie spotkanie 2:1. Trzecie miejsce zajęła drużyna Smerfów, a na czwartej pozycji uplasowała się gdańska Szkoła Podstawowa nr 16.

Grupa B zdominowana została przez drużynę złożoną z wychowanków tczewskiego domu dziecka, która wygrała wszystkie trzy mecze.Drugie miejsce zajął zespół Sparty II. Do meczu o piąte miejsce zakwalifikował się SALOS, a czwarte miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 56.

Po rozgrywkach grupowych przyszła kolej na fazę pucharową. W pierwszym półfinale zmierzyły się drużyny Lwów Północy i Sparty II. Pierwszego gola strzeliły „Lwy”, i gdy już wydawało się, że awansują do finału, w ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry Sparta II przeprowadziła piękny, koronkowy kontratak, doprowadzając do wyrównania. Po raz pierwszy w turnieju zwycięzcę musiała wyłonić seria rzutów karnych. Więcej zimnej krwi zachowali „Spartanie” i to oni niespodziewanie awansowali do finału.

W drugim półfinale Tczew pewnie pokonał Spartę I i mógł zmierzyć się ze Spartą II w meczu o złoty medal.

Po półfinałach przyszła kolej na walkę o końcowe pozycje w turnieju. O siódmym miejscu zadecydowała pełna dramaturgii seria rzutów karnych, wygrana przez SP 56 3:2. Do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było aż ośmiu serii jedenastek.

W meczu o piąte miejsce SALOS pokonał 2:1 zespół Smerfów, a ozdobą spotkania był gol zdobyty bezpośrednio z rzutu rożnego przez zawodnika SALOS’a.

Brązowymi medalistami zostali młodzi piłkarze Sparty I, którzy po strzeleniu gola mądrze bronili wyniku, szanując piłkę. W zwycięstwie nie przeszkodził im nawet zmarnowany w końcówce po trafieniu w słupek rzut karny.

Finałowy mecz pomiędzy Spartą II a Tczewem lepiej rozpoczęli „Spartanie”. Po strzelonym golu niósł ich żywiołowy doping zgromadzonej na trybunach publiczności oraz kolegów z pierwszej drużyny. Doping nie ustał nawet po strzeleniu wyrównującej bramki przez tczewian, którzy wyszli na prowadzenie po przepięknym golu bezpośrednio z rzutu wolnego. Zwycięstwo zostało przypieczętowane trzecią bramką i tym samym, po bardzo emocjonującym spotkaniu, złote medale zdobył zespół złożony z chłopców z domu dziecka w Tczewie, który znajduje się pod opieką tamtejszych kibiców Lechii z LGFT. Radości ze zwycięstwa swojej drużyny nie krył lekko zagubiony najmłodszy zawodnik turnieju – sześcioletni „Kapsel”.

Podczas dekoracji każdy z uczestników otrzymał podarunki ufundowane przez organizatorów turnieju, a drużyny z miejsc od pierwszego do trzeciego zostały uhonorowane medalami oraz pucharami. Dodatkowe nagrody indywidualne otrzymali: najlepszy bramkarz turnieju – Kuba z drużyny SALOS, oraz najlepszy piłkarz zawodów – ze zwycięskiego zespołu z Tczewa.

Po zakończeniu rozgrywek mali piłkarze oraz ich opiekunowie zostali zaproszeni na obiad, który był miłym zwieńczeniem tego udanego turnieju.

Turniej został w sfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Galeria z turnieju:

https://plus.google.com/photos/106264796345726999637/albums/5812117775819495041?banner=pwa

Mecze grupowe:
Grupa A:
Lwy Północy - SP 16 6:0
Sparta I - Smerfy 2:1
Lwy Północy - Sparta I 2:1
SP 16 - Smerfy 1:3
Lwy Północy - Smerfy 2:0
SP 16 - Sparta I 0:2

Grupa B:
Tczew - SALOS 4:1
SP 56 - Sparta II 1:2
Tczew - SP 56 5:1
SALOS - Sparta II 0:3
Tczew - Sparta II 2:0
SALOS - SP 56 3:0

Tabele:

Grupa A:
Lwy Północy 9
Sparta I 6
Smerfy 3
SP 16 0

Grupa B:
Tczew 9
Sparta II 6
SALOS Gdańsk 3
SP 56 0

Półfinały:
Lwy Północy - Sparta II 1:1, k. 1:2
Tczew - Sparta I 3:0

Finał:
Sparta II - Tczew 1:3

O 3. miejsce:
Lwy Północy 0:1 Sparta I

O 5. miejsce:
Smerfy 1:2 SALOS Gdańsk

O 7. miejsce:
SP 16 - SP 56 0:0, k. 2:3