Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

28
Za nami wyjazdowe otwarcie rozgrywek Ekstraklasy w sezonie 2012/2013. Pierwszą ligową, a drugą w sezonie eskapadą dla Lechistów był Szczecin, gdzie nasz zespół pokonał miejscową Pogoń 2-0. Na Pomorze Zachodnie udało się 868 fanatyków wspierających Lechię, w tym 32 fanów Gryfa Słupsk, 9 Czarnych Słupsk, 5 Wisły Kraków oraz 1 Śląsk Wrocław.

Tego dnia na płocie znalazły się flagi: Lechia Pany, Pruszcz Gdański, Precz z komuną - przekreślony che, M- Mława, Ultras Lechia tradycja zobowiązuje, Szczury'98, Lechia Karwiny, Green Animals, Ultras Lechia precz z komuną, Green Gang, Przekreślony che Chojniczanka Chojnice, Czarni Słupsk, Ultras Lechia, Lechia Sopot, Szyk i Elegancja, Pisz oraz dwa płótna zgodowiczów 76-200 Gryf Słupsk, Gryf King. Na płocie sektora znalazł się również transparent wspierający jednego z naszych kolegów.

Na wyjazd ruszamy przed 9:00 pociągiem specjalnym z Gdańska. Podróż mija głównie na zabawie, co było jedynie przedsmakiem atmosfery, jaka miała zapanować na meczu. Po drodze dosiada się kilka fanklubów oraz bracia ze Słupska.

Tuż po 15:00 dotarliśmy do miejsca docelowego, gdzie „przywitały” nas uzbrojone po zęby zastępy policyjne, jakich nie spotyka się nawet na derbach Trójmiasta. Jako, iż z relacji kibiców innych klubów dochodziły niepokojące sygnały dotyczące zachowań „stróżów prawa” ze Szczecina, na wyjazd udał się wynajęty przez Stowarzyszenie adwokat, co, jak się okazało miało swoje plusy. Podczas wchodzenia na stadion problemy pojawiły się jedynie ze strony policji. Wszystkich sfilmowano, a wybrane osoby były poddawane szczegółowej kontroli osobistej łącznie ze sprawdzaniem telefonów komórkowych oraz obwąchaniem przez psy...

Doping tego dnia stał na wysokim poziomie. Lechiści nie szczędzili gardeł, głośno wspierając swoich piłkarzy. Z każdą minutą głośność śpiewów rosła o kilka decybeli, a apogeum nastąpiło w drugiej połowie. Zauważyli to również piłkarze, którzy zaczęli grać co raz lepiej ostatecznie wygrywając 2-0. W drugiej części spotkania zaprezentowano również efektowną oprawę, na którą składało się flagowisko oraz sektorówka „dwunasty zawodnik”. Całość została uświet(l)niona, co tylko dodało kolorytu całej prezentacji. Tuż przed końcem, w momencie, gdy kończono rozdawać konfetti Lechia strzeliła gola na 2-0 pieczętując wygraną. Lepszego momentu nie można było sobie wyobrazić i już po chwili cały sektor zatonął w małych kawałkach papieru.

Po meczu tradycyjna w takich przypadkach zabawa z piłkarzami i oczekiwanie na wyjście z meczu. Szczególne podziękowania dla Darka Gładysia i Adama Dudy za przekazanie nam kilku butelek wody, które w ten ciepły, sierpniowy wieczór były towarem „De Luxe”, którego nie mogliśmy się doczekać ze strony kateringu.

Po oczekiwaniu mogliśmy powrócić do podstawionego pociągu. Jakie było zaskoczenie kibiców, gdy okazało się, iż brakuje w nim wielu pozostawionych rzeczy. Oprócz jedzenia oraz napojów alkoholowych zniknęło również kilka kurtek oraz plecaków... Droga powrotna minęła sprawnie z jednym dłuższym postojem w Słupsku, który wykorzystano na uzupełnienie zapasów.

Podziękowania zgodom za wsparcie!

PS „Putin” nie martw się!

Kategoria: Wyjazdy