Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

29

Za nami ósmy dzień Biało-Zielonych Wakacji, podczas których „Lwy Północy” goszczą grupę dzieci z Wileńszczyzny. Gorącą, lipcową niedzielę nasi mali goście spędzili w mieście-bastionie kibiców Lechii, czyli w Malborku.

Pierwszym punktem dnia, po przybyciu do zamkowego grodu, był... a jakże, największy krzyżacki zamek. Dzięki zaangażowaniu Malborskich Lechistów oraz przychylności dyrekcji obiektu, dzieci otrzymały bezpłatne wejściówki. Pod okiem przewodnika odbyły niezwykle interesującą podróż w przeszłość. Wędrówka po kolejnych komnatach olbrzymiego zamku w Malborku, doprawiana niezwykle ciekawymi opowieściami pozwalała dzieciom niemalże przenieść się w odległe czasy i zobaczyć mieszkańców spod znaku czarnego krzyża.


Duże zainteresowanie wzbudziły wśród najmłodszych rycerskie zbroje z czasów wojny polsko-krzyżackiej, przy których znajdowały się różne egzemplarze broni, na czele z mieczami. Po niezwykle ciekawej dwugodzinnej wędrówce pośród zamkowych murów przyszła pora na ciepły posiłek. Dzieci wraz z opiekunami udały się do Pizzerii Euro znajdującej się przy ulicy Kościuszki w Malborku, w której dzięki uprzejmości właściciela - jednego z fanów Lechii, mogły zjeść smaczny obiad. Za doskonałą gościnę serdecznie dziękujemy.

O tym, jak bardzo pożywny posiłek był potrzebny dzieci miały się jeszcze przekonać. Kolejnym punktem wizyty w Malborku był Park Linowy znajdujący się przy Dino Parku. Tam, dzięki uprzejmości dyrekcji nasi mali goście mogli na preferencyjnych warunkach skorzystać z „nadrzewnych atrakcji”.

Dzieci podzielono na trzy grupy. W pierwszej znalazły się najmłodsze, które udały się na najmniej wymagające przeszkody, dopasowane do ich wieku. Dwójka najbardziej wysportowanych udała się na średnio-zaawansowaną trasę, która sprawiłby problemy niejednemu dorosłemu. Natomiast pozostali mogli się zapoznać się z trasą dla początkujących.

Park linowy to było coś, czego było dzieciom trzeba. Harce i swawole pozwoliły na rozładowanie olbrzymich pokładów energii, które tkwią w naszych małych gościach. Po godzinnej zabawie niezwykle zmęczone, ale i niezwykle uradowane mogły udać się w drogę powrotną do Sobieszewa, gdzie już czekały na nie smaczne lody.Biało-Zielone Wakacje 2012 to inicjatywa Stowarzyszenia Lwy Północy, której wynikiem jest zorganizowanie dwutygodniowych wakacji grupie dzieci z polskich rodzin z Wileńszczyzny. Pobyt dzieci w Gdańsku jest w całości finansowany ze środków własnych Stowarzyszenia oraz dobrowolnych zbiórek organizowanych wśród kibiców, a także dzięki nieocenionej pomocy szeregu instytucji, osób prywatnych oraz kibiców.

Jest to już piąta edycja Biało-Zielonych Wakacji. W poprzednich latach akcja odbywała się w formie wakacyjnych wymian dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, które Stowarzyszenie Lwy Północy organizowało wspólnie z zaprzyjaźnionymi stowarzyszeniami kibiców z Krakowa. Dzieci z wyżej wymienionych miast przyjeżdżały do Gdańska, gdzie Stowarzyszenie zapewniało im pobyt oraz szereg wakacyjnych atrakcji. Podopieczni z Gdańska w podobny sposób spędzali czas w Krakowie.