Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

29
Prezentujemy zaległą relację z szóstego dnia pobytu w Gdańsku naszych małych rodaków z Wileńszczyzny.

W tym dniu daliśmy naszym gościom szansę "odpoczęcia" od przewidzianych atrakcji. Dzieciaki dostały prawie cały dzień wolny, prawie ponieważ w tym dniu wycieczka z Litwy odwiedziła sklep Stowarzyszenia w Wielkim Młynie gdzie nasi mali goście wraz z opiekunkami wybrały dla siebie pamiątkowe koszulki szaliki i inne gadżety związane z Lechią.
Ponadto dzieci dostały także zacne upominki od przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego naszego województwa. Podziękowania należą się szczególnie znanemu animatorowi sportu młodzieżowego - Panu Andrzejowi Kowlaczysowi, który z własnej inicjatywy zaproponował wsparcie Województwa.
Dzień zakończyło wspólne ognisko członków Lwów Północy i dzieci z Wilna. Ku naszemu zaskoczeniu dzieci przygotowały piękne przedstawienie (do tej pory zastanawiamy się, kiedy znalazły czas na przygotowania) oraz liczne zabawy i gry karciane.
Ognisko trwałoby zapewne do późnych godzin nocnych, ale ilość atakujących nas komarów skutecznie je skróciła.
W tym miejscu chcemy także podziękować właścicielom Baru Ster z ulicy Radosnej w  Sobieszewie, którzy zasponsorowali naszym podopiecznym przepyszny posiłek obiadowy.


Biało-Zielone Wakacje 2012 to inicjatywa Stowarzyszenia Lwy Północy, której wynikiem jest zorganizowanie dwutygodniowych wakacji grupie dzieci z polskich rodzin z Wileńszczyzny. Pobyt dzieci w Gdańsku jest w całości finansowany ze środków własnych Stowarzyszenia oraz dobrowolnych zbiórek organizowanych wśród kibiców, a także dzięki nieocenionej pomocy szeregu instytucji, osób prywatnych oraz kibiców.

Jest to już piąta edycja Biało-Zielonych Wakacji. W poprzednich latach akcja odbywała się w formie wakacyjnych wymian dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, które Stowarzyszenie Lwy Północy organizowało wspólnie z zaprzyjaźnionymi stowarzyszeniami kibiców z Krakowa. Dzieci z wyżej wymienionych miast przyjeżdżały do Gdańska, gdzie Stowarzyszenie zapewniało im pobyt oraz szereg wakacyjnych atrakcji. Podopieczni z Gdańska w podobny sposób spędzali czas w Krakowie.