Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

28

Już siódmy dzień przebywają w Gdańsku dzieci z polskich rodzin z podwileńskiej Nowej Wilejki. Piękna i upalna sobota upłynęła na podziwianiu uroków Pojezierza Kaszubskiego. Znowu wszystko się nam udało!

Po wczorajszym wieczornym wspólnym ognisku, poranną zbiórkę ustaliliśmy na godzinę 9. Po godzinie byliśmy już w Kościerzynie, gdzie przywitali nas Kościerscy Lechiści. Na początek zwiedzamy Muzeum Kolejnictwa, gdzie dzieci mogą obejrzeć i dotknąć lokomotywy oraz wagony, które służyły pasażerom na przestrzeni lat. Następnie jedziemy do Wdzydz Kiszewskich, gdzie zwiedzamy miejscowy Kaszubski Park Etnograficzny im.Teodory i Izydora Gulgowskich, czyli Skansen. Dzięki uprzejmości pracowników Skansenu dzieci i opiekunowie wchodzą za symboliczna złotówkę. Nasi goście mają okazję obejrzeć jak w dawnych czasach mieszkali ludzie na Pomorzu. Najciekawsza była lekcja w przedwojennej szkole z pokazem dyscypliny, z klęczeniem na grochu włącznie, oraz nauka abecadła kaszubskiego.

Potem była oczywiście kąpiel w jeziorze Wdzydze, która przyniosła upragnioną ochłodę. Następnie zjedliśmy smaczny obiad w pobliskim barze „U Joli”, który potraktował nas w bardzo preferencyjny sposób, za co chcemy w tym miejscu im podziękować. Największe podziękowania należą się jednak chłopakom z FC Kościerzyna, którzy pokryli koszt wszystkich dotychczas opisanych atrakcji i posiłku!


Kolejne atrakcje czekały na Szymbarku. Szkoda tylko, że w tym miejscu nasze dzieci z Wileńszczyzny nie otrzymały żadnej zniżki na wejście – nasze wnioski uprzednio pisemnie składane do kierownictwa niestety do dzisiaj nie zostały rozpatrzone. Jednakże „dom do góry nogami”, bunkier i najdłuższa deska świata na pewno na długo zostaną naszym młodym rodakom w pamięci.


Po pełnym atrakcji, skwarnym dniu, zmęczeni ale zadowoleni, wracamy wspólnie do bazy pobytowej w Sobieszewie. Co przyniesie nowy dzień? O tym niebawem, ale na pewno nie będzie nudno!


Biało-Zielone Wakacje 2012 to inicjatywa Stowarzyszenia Lwy Północy, której wynikiem jest zorganizowanie dwutygodniowych wakacji grupie dzieci z polskich rodzin z Wileńszczyzny. Pobyt dzieci w Gdańsku jest w całości finansowany ze środków własnych Stowarzyszenia oraz dobrowolnych zbiórek organizowanych wśród kibiców, a także dzięki nieocenionej pomocy szeregu instytucji, osób prywatnych oraz kibiców.

Jest to już piąta edycja Biało-Zielonych Wakacji. W poprzednich latach akcja odbywała się w formie wakacyjnych wymian dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, które Stowarzyszenie Lwy Północy organizowało wspólnie z zaprzyjaźnionymi stowarzyszeniami kibiców z Krakowa. Dzieci z wyżej wymienionych miast przyjeżdżały do Gdańska, gdzie Stowarzyszenie zapewniało im pobyt oraz szereg wakacyjnych atrakcji. Podopieczni z Gdańska w podobny sposób spędzali czas w Krakowie.