Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

26
Zgodnie z hasłem „Trójmiasto jest Nasze”, piąty dzień Biało-Zielonych Wakacji rozpoczęliśmy od wizyty w Gdyni.

Na pierwszy ogień poszła fabryka puzzli i gier Trefl S.A. Dzieci na własne oczy mogły zobaczyć jak od podstaw tworzone są puzzle i gry, a niektóre z nich mogły dodatkowo pomóc maszynistom w ich pracy. Pani Kamila oraz Panowie Michał i Leszek oprowadzili nas po fabryce, objaśniając i pokazując kolejne etapy produkcji. Na koniec wszyscy zostali obdarowani paczkami od firmy Trefl.


Kolejnym etapem naszej wycieczki było Akwarium Gdyńskie, które umożliwiło dzieciom bezpłatny wstęp. Podczas zwiedzania każde kolejne akwarium z rybami budziło coraz większe zainteresowanie maluchów. Najbardziej jednak spodobała im się ogromna anakonda, a także otwarte akwaria, w których dzieciaki mogły moczyć ręce i dotykać pływających w nich ryb.

Po krótkim spacerze po Skwerze Kościuszki dotarliśmy do Daru Pomorza i ORP Błyskawica, gdzie zrobiliśmy sobie kilka pamiątkowych zdjęć.


Lekko zmęczeni i wygłodniali udaliśmy się do sopockiego Baru Elita, gdzie dzięki uprzejmości pana Stanisława Kierza i Stowarzyszenia Biało-Zielony Sopot zjedliśmy przepyszny obiad a dodatkowo każde dziecko otrzymało smyczkę Lechistów z Sopotu. Po regeneracji sił przyszła pora na popularny Monciak oraz Molo. Przy tak pięknej pogodzie nie mogliśmy oprzeć się urokom kurortu, więc opiekunowie postanowili powylegiwać się trochę na plaży, a dzieci od razu wskoczyły do wody. Po całym dniu atrakcji udaliśmy się na zasłużone lody, a całość zwieńczyła słodka niespodzianka w postaci przeróżnych żelków Haribo.Nasi mali goście zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach, udali się do Sobieszewa, gdzie zbierają siły na kolejny dzień i kolejne atrakcje.

Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagali w tym dniu.


Biało-Zielone Wakacje 2012 to inicjatywa Stowarzyszenia Lwy Północy, której wynikiem jest zorganizowanie dwutygodniowych wakacji grupie dzieci z polskich rodzin z Wileńszczyzny. Pobyt dzieci w Gdańsku jest w całości finansowany ze środków własnych Stowarzyszenia oraz dobrowolnych zbiórek organizowanych wśród kibiców, a także dzięki nieocenionej pomocy szeregu instytucji, osób prywatnych oraz kibiców.

Jest to już piąta edycja Biało-Zielonych Wakacji. W poprzednich latach akcja odbywała się w formie wakacyjnych wymian dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, które Stowarzyszenie Lwy Północy organizowało wspólnie z zaprzyjaźnionymi stowarzyszeniami kibiców z Krakowa. Dzieci z wyżej wymienionych miast przyjeżdżały do Gdańska, gdzie Stowarzyszenie zapewniało im pobyt oraz szereg wakacyjnych atrakcji. Podopieczni z Gdańska w podobny sposób spędzali czas w Krakowie.