Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

24
Wczoraj minął drugi dzień wizyty dzieci z Wileńszczyzny w mieście Władców Północy. Również i ten dzień nasi młodzi rodacy spędzili bardzo aktywnie, kończąc go z uśmiechem na ustach.

Drugi dzień również upłynął aktywnie. Po 8 dzieci wraz z opiekunami opuściły Sobieszewo, udając się komunikacją miejską w kierunku Starego Miasta, skąd miały odpłynąć tramwajem wodnym w kierunku Westerplatte. Na samym statku dzieci mogły posłuchać o historii infrastruktury wodnej w obszarze portowym w Gdańsku. Po dopłynięciu na miejsce znajdujemy przewodnika, który oprowadził i opowiedział całą historię tego miejsca. Ten należał do grona ludzi, którzy wyjątkowo kochają swoją pracę, dzięki czemu część dzieci słuchała go z większym zainteresowaniem.

 

Po tym jak dzieci chwilę odpoczęły w czasie podziwiania widoków ze szczytu Westerplatte, mogliśmy ruszyć ku twierdzy "Wisłoujście". Tutaj oprowadzał nas kolega jednego z członków "Lwów Północy, który jest przewodnikiem. Dzięki temu dzieci mogły usłyszeć wiele ciekawych historii, których nie można usłyszeć tam standardowo. Dzięki temu wizytę w twierdzy Wisłoujście nasi mali goście kończyli z wypiekami na twarzach. Oprócz samego zwiedzania, dzieci mogły się nauczyć jak się obchodzić z bronią używaną w czasie toczonych w tamtym miejscu walk.

Jako, że pogoda tego dnia dopisywała udaliśmy się wspólnie w kierunku plaży w Gdańsku Brzeźnie, tym razem używając promu samochodowego w Nowym Porcie. Po dotarciu na plażę, udaje nam się załatwić przejażdżki "bananem" po morzu co sprawiło wielką frajdę naszym małym gościom z Wileńszczyzny. W tym samym czasie szykowana była pyszna pizza w pizzeri Parma w ramach obiadu i od razu po wyjściu z wody dzieci mogły zacząć uzupełniać straconą przed chwilą energię. Przez kolejną godzinę dzieci korzystały z uroków morza i świecącego słońca na plaży, lecz niestety z uwagi na późną godzinę zaczęliśmy wracać, zaliczając przy okazji molo oraz smaczne lody.

 


Biało-Zielone Wakacje 2012 to inicjatywa Stowarzyszenia Lwy Północy, której wynikiem jest zorganizowanie dwutygodniowych wakacji grupie dzieci z polskich rodzin z Wileńszczyzny. Pobyt dzieci w Gdańsku jest w całości finansowany ze środków własnych Stowarzyszenia oraz dobrowolnych zbiórek organizowanych wśród kibiców, a także dzięki nieocenionej pomocy szeregu instytucji, osób prywatnych oraz kibiców.

Jest to już piąta edycja Biało-Zielonych Wakacji. W poprzednich latach akcja odbywała się w formie wakacyjnych wymian dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, które Stowarzyszenie Lwy Północy organizowało wspólnie z zaprzyjaźnionymi stowarzyszeniami kibiców z Krakowa. Dzieci z wyżej wymienionych miast przyjeżdżały do Gdańska, gdzie Stowarzyszenie zapewniało im pobyt oraz szereg wakacyjnych atrakcji. Podopieczni z Gdańska w podobny sposób spędzali czas w Krakowie.