Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

16

W ramach akcji „Nadzieja na Euro” w Warszawie odbyły się dwa turnieje dla domów dziecka. W obydwu swój udział wzięły dzieci z drużyny grającej pod patronatem Lwów Północy. Tradycyjnie już były to występy uwieńczone sukcesami.

28 kwietnia na warszawskim Targówku odbyły się III Mistrzostwa Polski Domów Dziecka w piłce nożnej. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. W zwodach uczestniczyło 27 drużyn z domów dziecka z całej Polski. Oprócz rozgrywek piłkarskich, na młodych zawodników czekał namiot w którym można było w przerwie miedzy meczami zagrać w piłkarzyki czy Play Station. Nasza ekipa wyszła z grupy zajmując pierwsze miejsce po 3 wygranych meczach z drużynami z Bystrzycy, Więcborka i Gliwic. W 1/16 finału „Lwy Północy” pokonały 8:0 drużynę DD Równe. Następnie w ćwierćfinale wygrały z FC Szamotuły 5:1. W półfinale po zacięty meczu nasi podopieczni ulegli 0:2 zwycięzcom turnieju, ekipie Horyzontu Kołaczkowo. Jednak batalia o 3 miejsce poszła już lepiej i ostatecznie po zwycięstwie nad Orlikiem Bystrzyca, Lwy Północy wróciły do Gdańska z brązowym medalem Mistrzostw Polski Domów Dziecka. Dodatkowo bramkarz Kamil Rusiński, popularny „Rusek” otrzymał nagrodę indywidualną dla najlepszego bramkarza turnieju. Szczerze przyznać trzeba, że oglądanie jego interwencji to prawdziwa przyjemność.

 

 

To nie koniec piłkarskich emocji w stolicy. Aż 4 piłkarzy z drużyny Lwów Północy otrzymało powołanie do Reprezentacji Polski Domów Dziecka na Mistrzostwa Europy, które odbyły się 12-13 maja! Mateusz Śliwa, Adrian Przywłocki, Maciej Glaubert i Kamil Rusiński przebywali na tygodniowym zgrupowaniu kadry w Warszawie, które przygotowywało naszą drużynę narodową domów dziecka do ogólnoeuropejskiego turnieju. W zmaganiach wzięło udział 16 drużyn z różnych krajów Europy. Faza grupowa odbyła się na bocznych boiskach Legii. Tutaj nasza biało-czerwona kadra radziła sobie całkiem nieźle. Wygrała z Węgrami 7:1, Estonią 22:0 i po niezwykle wyrównanym meczu uległa Litwie 0:1. Dwie wygrane pozwoliły na wyjście z grupy. W ćwierćfinale biało-czerwoni trafili na rewelacyjnie spisującą się drużynę Bośni i Hercegowiny. Jednak duża motywacja i koncentracja pozwoliły na zwycięstwo 3:1. Niestety nie udało się zakwalifikować do finału. Nasza drużyna uległa w półfinale Rosji i w meczu o 3 miejsce miała okazję na zrewanżowanie się Litwie za porażkę w grupie. Chłopacy wykorzystali tą okazję znakomicie, wygrywając z naszymi północno-wschodnimi sąsiadami 6:1. W finale natomiast triumfowała Rosja nad Ukrainą. Możemy też jako kibice Lechii pochwalić się, że trenerem Reprezentacji Polski jest Jan Ptach, wieloletni fan biało-zielonych i członek „Lwów Północy”.

Podsumowując, ostatnie tygodnie był to znakomity czas dla naszych podopiecznych. Dwa brązowe medale – w Mistrzostwach Polski, oraz naszych przedstawicieli w reprezentacji na Mistrzostwach Europy to na pewno powód do dumy. Dodatkowo tygodniowe zgrupowanie, gdzie była okazja na codzienne treningi pod okiem profesjonalistów, na pewno podniosą poziom umiejętności naszych piłkarzy, a także w pewnym stopniu dadzą im poczuć atmosferę piłkarską dużego turnieju. Naszym podopiecznym serdecznie gratulujemy!