Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

30

Przed meczem z Legią Warszawa, członkowie „Lwów Północy” posiadający identyfikatory będą zbierali do zamkniętych puszek pieniądze na dojściach do stadionu przed bramami.

W tym roku celem jest zorganizowanie wakacji dla dzieci z mniejszości polskiej na Litwie. Dla większości z nich będzie to pierwszy pobyt w Polsce. Stąd też apel do wszystkich biało-zielonych kibiców! Każdy, nawet najmniejszy grosz pomoże w organizacji niezapomnianych wakacji dla polskich dzieci z Wileńszczyzny. Niech każdy z nas dorzuci się tyle ile może. Pokażmy wspólnie, że na kibiców Lechii zawsze można liczyć i wspólnie możemy naprawdę wiele! 

 

Od kilku lat SKLG „Lwy Północy” organizuje wakacje dla dzieci z domów dziecka. Nie tylko dzieciaki z Gdańska, ale również przy współpracy z SKWK, podopieczni spod Krakowa mogli cieszyć się ze słonecznych dni podczas wakacji zorganizowanych przez kibiców. W 2011 r. fani Lechii odwiedzili Wilno, gdzie oprócz uroczystości na Rossie, wzięli udział w spotkaniu z litewskimi Polakami. Dzięki pomocy wszystkich kibiców biało-zielonych na Litwę dotarły polskie książki, których nasi rodacy z tamtych stron (zwłaszcza z mniejszych miejscowości) mają niedostatek.

Wtedy też narodził się pomysł, żeby w wakacje 2012 roku grupa dzieci z domów dziecka i ubogich rodzin mniejszości polskiej na Litwie przyjechała na wakacje do Gdańska. Z pewnością będzie to dla nich niesamowite uczucie. Dla większości będzie to pierwszy pobyt w Polsce. Dlatego też chcemy, by dzieci spędziły ten czas jak najlepiej, chłonąc jak najwięcej pozytywnych wrażeń.

Jak co roku na cel „biało-zielonych wakacji” przed meczami organizowane są zbiórki pieniędzy na ten cel. Jednak nie chcemy zbierać funduszy co mecz, dlatego postanowiliśmy skoncentrować się na spotkaniach z najbardziej atrakcyjnymi rywalami. Dlatego też przed meczem Legią Warszawa, członkowie „Lwów Północy” posiadający identyfikatory będą zbierali do zamkniętych puszek pieniądze na dojściach do stadionu przed bramami.

Apel do wszystkich biało-zielonych kibiców! Każdy, nawet najmniejszy grosz pomoże w organizacji niezapomnianych wakacji dla polskich dzieci z Litwy. Niech każdy z nas dorzuci się tyle ile może. Pokażmy wspólnie, że na kibiców Lechii zawsze można liczyć i wspólnie możemy naprawdę wiele!