Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

23
W dniu wczorajszym Lechia zremisowała ze Śląskiem Wrocław 1-1, chociaż niemal cały mecz grała z przewagą jednego zawodnika.

Mimo niekorzystnego wyniku, należy jednak pochwalić naszych zawodników za ambicję. Gracze Lechii walczyli o każdy centymetr boiska, zostawiając na nim sporo zdrowia. Niestety Śląsk Wrocław miał w bramce SuperMariana, który wybronił kilka nieprawdopodobnych sytuacji. Jak wszyscy wiemy nasz zespół zdobył drugiego gola, którego autorem był Adam Duda, jednak sędzia bramki nie uznał, dopatrując się wcześniej faulu. Wielka szkoda „Dudusia”, który swoją radością po raz kolejny pokazał, iż jest Lechistą z krwi i kości. Wierzymy jednak, iż wyczyn powtórzy już w najbliższym meczu z drużyną z Łodzi, jednak tym razem arbiter nie będzie już w niczym przeszkadzał.

Takiej ambitnej postawy, jaką zaprezentowali zawodnicy Lechii kibice oczekują w każdym meczu. Fani wymagają również, by gracze po meczach zawsze podchodzili pod sektor i dziękowali za fanatyczny doping i zaangażowanie kibiców.

Niestety dwóch graczy notorycznie już unika podziękowań w stronę gdańskich fanów. Tylko i wyłącznie ten fakt stał się przyczyną wczorajszych gwizdów, jakimi fani przyjmowali każde zagranie obu piłkarzy.
Niedopuszczalne są jednak dalsze wydarzenia. Incydent, który miał miejsce w drugiej połowie nie przynosi chluby prawdziwym kibicom Lechii, zgromadzonym na zielonych sektorach. Osoby odpowiedzialne za owy incydent niech następnym razem dwa razy się zastanowią nad swoim postępowaniem. Najlepiej, jakby odpuściły sobie przychodzenie do młyna, gdyż nieodpowiedzialnym zachowaniem przekreślają to, co budują pozostali fani znajdujący się na zielonej trybunie.

Zapewniamy jednocześni, iż w najbliższych dniach wszelkie nieporozumienia na linii zawodnicy-kibice zostaną wyjaśnione bezpośrednio między zainteresowanymi.

Jeśli chodzi o mecz od strony kibicowskiej, to gościliśmy bardzo dużą liczbę braci z Wrocławia. W tym roku przypada nam 35 lecie zgody, więc tym więcej było powodów do wspólnego świętowania. Pierwsi Ślązacy przybywali do Gdańska już na początku minionego tygodnia. Główna fala wrocławian przybyła w niedzielę rano. Jak zwykle najbardziej obleganymi miejscami było Stare Miasto oraz gdańskie plaże. Te cieszyły się wyjątkowym powodzeniem dzięki pięknej pogodzie. Nie brakowało gry w plażówkę, a nawet morskich kąpieli. Z pewnością zgoda została umocniona godnie.

Braciom dziękujemy za przybycie i zapraszamy ponownie!
Kategoria: Kibice