Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

19

Od kilku lat SKLG „Lwy Północy” organizuje wakacje dla dzieci z domów dziecka. Nie tylko dzieciaki z Gdańska, ale również przy współpracy z SKWK, podopieczni spod Krakowa mogli cieszyć się ze słonecznych dni podczas wakacji zorganizowanych przez kibiców. W 2011 r. fani Lechii odwiedzili Wilno, gdzie oprócz uroczystości na Rossie, wzięli udział w spotkaniu z litewskimi Polakami. Dzięki pomocy wszystkich kibiców biało-zielonych na Litwę dotarły polskie książki, których nasi rodacy z tamtych stron (zwłaszcza z mniejszych miejscowości) mają niedostatek.

Wtedy też narodził się pomysł, żeby w wakacje 2012 roku grupa dzieci z domów dziecka i ubogich rodzin mniejszości polskiej na Litwie przyjechała na wakacje do Gdańska. Z pewnością będzie to dla nich niesamowite uczucie. Dla większości będzie to pierwszy pobyt w kraju przodków. Dlatego też chcemy, by dzieci spędziły ten czas jak najlepiej, chłonąc jak najwięcej pozytywnych wrażeń.

Jak co roku na cel „biało-zielonych wakacji” przed meczami organizowane są zbiórki pieniędzy na ten cel. Jednak nie chcemy zbierać funduszy co mecz, dlatego postanowiliśmy skoncentrować się na spotkaniach z najbardziej atrakcyjnymi rywalami. Dlatego też przed meczami ze Śląskiem Wrocław oraz Legią Warszawa, członkowie „Lwów Północy” posiadający identyfikatory będą zbierali do zamkniętych puszek pieniądze na dojściach do stadionu przed bramami.

Apel do wszystkich biało-zielonych kibiców! Każdy, nawet najmniejszy grosz pomoże w organizacji niezapomnianych wakacji dla polskich dzieci z Litwy. Niech każdy z nas dorzuci się tyle ile może. Pokażmy wspólnie, że na kibiców Lechii zawsze można liczyć i wspólnie możemy naprawdę wiele!

Materiał video: http://www.youtube.com/watch?v=mVhknlgsQlc&feature=youtu.be