Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

29
Tytułowe stwierdzenie jest aktualne również i dziś, czy wręcz szczególnie dziś. Od kilku dni trwa protest głodowy w obronie polskiej szkoły, historii i tradycji. W przeszłości wielokrotnie notowano przypadki wydziedziczenia Polski z jej kultury, tradycji czy tożsamości o czym staramy się choćby przy okazji spotkań z żołnierzami wyklętymi ciągle przypominać i podkreślać. Tym bardziej chcielibyśmy zwrócić uwagę kibiców Lechii, którym leży na sercu dobro naszego kraju, pamięć o naszej tradycji ,a przede wszystkim troska o przyszłe pokolenia, że oto na naszych oczach rozgrywa się kolejna walka. W tym wypadku nie są to patetyczne stwierdzenia tylko wołanie głodujących o przyszłość, w której pozostanie nam coś więcej niż tylko anonimowe wpisy na forach internetowych. Jako Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk popieramy postulaty protestujących i chcielibyśmy zachęcić kibiców do zapoznania się z szerszą informacją na temat całego protestu i jego przebiegu na stronie www.obronaszkoly.salon24.pl.

Oto krótki fragment wpisu protestujących:

Listy obywateli, analizy ekspertów, wystąpienia posłów – nic z tych rzeczy nie jest w stanie skłonić do dyskusji przedstawicieli obecnych polskich władz. Dlatego zdecydowaliśmy się na tą – bez wątpienia drastyczną – formę protestu. Nie mamy już 25 lat i wiemy, że dużo ryzykujemy, ale trzeba ryzykować w obronie polskiej edukacji.

Dotychczasowy system szkolnictwa ma swoje wady (będące zresztą efektem wcześniejszych nieprzemyślanych reform), lecz wydaje się być ideałem w porównaniu z najnowszym projektem rządu. Wprowadzenie postulowanych zmian oznacza pozbawienie polskiego szkolnictwa jakiegokolwiek humanistycznego ducha. Kształcenie i wychowanie zastępuje hodowla.Każdy uczeń, każdy młody człowiek, powinien mieć możliwość samodzielnego wyboru drogi życiowej. Ta najważniejsza decyzja musi być podejmowana w oparciu o pewną ogólną wiedzę. Tymczasem już wkrótce młodzi uczniowie zostaną pozbawieni możliwości zapoznania się wieloma dziedzinami nauki.Szczególnie skandaliczne jest ograniczanie godzin historii w szkołach. Przedmiot ten ma znaczenie nie tylko dla kształtowania postaw patriotycznych oraz obywatelskich, ale też rozwija logiczne myślenie oraz umiejętność wyciągania wniosków. Kto pozbawia polskich uczniów nauki historii wyrządza im wielką krzywdę.

Uczestnicy protestu głodowego w obronie polskiej szkoły:Adam Kalita, Grzegorz Surdy, Leszek Jaranowski, Bogusław Dąbrowa-Kostka, Marian Stach