Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

22
Kubuś Szymelfenig to dziewięciomiesięczny synek wiernego kibica Lechii - Wojtka. Maluch przyszedł na świat z wrodzonym niedorozwojem kości udowej, tzw. PFFD. Maluch potrzebuje środków na szereg operacji, które pozwolą w przyszłości Kubusiowi chodzić o własnych siłach.Chłopiec urodził się w Gdańsku ubiegłego roku. Z powodu choroby już teraz jego lewa nóżka jest o 8 cm krótsza od prawej, gdyż nie rozwija się ona prawidłowo. Z każdym rokiem różnica ta będzie się zwiększać. Jedyną drogą uniknięcia trwałego kalectwa jest przeprowadzenie szeregu skomplikowanych operacji. Wada rozwojowa, która dotknęła Kubę występuje bardzo rzadko. W jej leczeniu najważniejsza jest pierwsza operacja rekonstrukcji stawu biodrowego i kości udowej.

Niestety przeprowadzenia tego typu zabiegów nie podjął się żaden lekarz z Polski. Szereg operacji może przeprowadzić jedyny specjalista na świecie, wybitny amerykański ortopeda dr Dror Paley. Dał on Kubusiowi i jego rodzicom wielką nadzieję na to, że w przyszłości chłopak będzie miał równe obie nóżki i samodzielnie będzie chodził.

Niestety leczenie jest bardzo kosztowne. Koszt pierwszych dwóch operacji, które powinny być przeprowadzone w wieku 2 i 3 lat, został wyceniony na 200 tys. USD.

Ogromną szansą na normalne życie jest zrozumienie i życzliwość kibiców.

Jak pomóc Kubusiowi?

To bardzo proste. Środki finansowe na operacje można przekazywać na dwa sposoby.

Pierwszy to wsparcie finansowe poprzez przekazanie darowizny. Pieniądze można wpłacać na poniższe konto:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
ul. Łomiańska 5
01-685 Warszawa

Numer rachunku: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Koniecznie z dopiskiem JAKUB SZYMELFENIG 16225

Drugi sposób pomocy Kubusiowi to przekazanie 1% podatku wynikającego z rocznego rozliczenia PIT.

W swoim zeznaniu podatkowym w rubryce Numer KRS należy wpisać 0000037904, a w rubryce Cel szczegółowy 1% koniecznie dopisać: JAKUB SZYMELFENIG 16225.

Więcej o Kubusiu i jego chorobie przeczytasz na http://pl.pomagamykubie.eu/