Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

28
W sobotę 28.01. odbyła się V edycja corocznego Turnieju Fanklubów Lechii Gdańsk. Tym razem rozgrywki zawitały do Dąbrówki Tczewskiej, gdzie w hali miejscowego gimnazjum bój toczyły 24 zespoły. Organizatorami Turnieju były FC z Miłobądza oraz Pszczółek, przy współudziale „Lwów Północy” oraz Rady Fanklubów.

Zwycięzcę zawodów wyłoniły dopiero rzuty karne, w których Kościerzyna pokonała Skarszewy. W meczu o trzecie miejsce Malbork pokonał Pisz.

Od samego rana do tej małej miejscowości nieopodal Tczewa przybywali kibice ze wszystkich stron Polski, którzy w sercach mają Lechię Gdańsk. Przez halę w ciągu całego dnia przewinęło się około pół tysiąca fanatyków. Dodatkowo dla uczestników oraz zaproszonych gości dostępny był lokal, w którym każdy mógł zjeść coś ciepłego. Halę tradycyjnie już udekorowano flagami fanklubów Lechii.

Turniej swoim pokazem żonglerki uświetnił Janusz Chomontek, 17 krotny rekordzista Księgi Guinessa w podbijaniu piłki. Jego wizyta była możliwa dzięki znanemu kibicowi Lechii z Sopotu, który jest dobrym znajomym żonglera. Kilkuminutowy pokaz, podczas którego można było zobaczyć niezwykłe zagrania techniczne wywarł na zebranych w hali olbrzymie wrażenie.

Jeśli chodzi o rozgrywki sportowe, to trzeba przyznać, iż w tym roku były niezwykle wyrównane i emocjonujące. Nie zabrakło niespodziewanych rezultatów oraz bramek strzelonych równo z końcową syreną.
W tym roku najlepiej w piłkę grali Kościerscy Lechiści, którzy po remisie 1-1 ze Skarszewami, przechylili szalę zwycięstwa w rzutach karnych zakończonych rezultatem 4-3. Równie emocjonujący był pojedynek o miejsce trzecie, w którym ekipa z Malborka pokonała Pisz 4-3, ale tym razem w regulaminowym czasie gry.

Kibice biorący udział w Turnieju otrzymali znaczną ilość nagród ufundowanych przez Stowarzyszenie oraz Lechię Gdańsk SA.
Warto dodać, iż kibice zamieszkujący fankluby kolejny raz pokazali swoje dobre serca. Podjęto wspólną decyzję, w myśl której część z nagród, w tym 2 vouchery na trybunę VIP, przekazane przez Klub, wyłączono z turniejowych podarunków tak, by mogły trafić na aukcje charytatywne.

Najlepszym strzelcem turnieju z 8 bramkami został Kuba z Kościerzyny. Najlepszym bramkarzem jednogłośnie wybrano Krzyśka, również z Kościerzyny. Natomiast graczem, który tego dnia zaprezentował najlepsze umiejętności piłkarskie został Karol z drużyny Gdańsk II.

Po zakończeniu turnieju uczestnicy udali się z dalszą integrację do wynajętego lokalu.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, że turniej zmotywuje fankluby do jeszcze lepszego działania w swoich okolicach, ku chwale WIELKIEJ LECHII.

Organizatorzy pragną podziękować sponsorom hurtowni Koydo oraz piekarni Pszczółki, dzięki którym turniej obfitował w liczne nagrody.

Na zakończenie ogromne podziękowania również dla Dyrektora Gimnazjum w Dąbrówce Tczewskiej, za umożliwienie rozegrania Turnieju.
Chwile uwagi trzeba jeszcze poświęcić smutnym panom w niebieskich mundurach, którzy robili wszystko, by uniemożliwić nam zorganizowanie tego, jakże ciekawego turnieju. Odwiedzanie szkoły i zastraszanie dyrekcji oraz naciski w celu odwołania turnieju nie były wszystkim, na co sobie pozwolili. Szczytem było przekonywanie, że kibice przyjadą z siekierami i pałkami, by niszczyć halę oraz terroryzować miejscowość, a nie grać w piłkę nożną. W dniu turnieju spotkaliśmy się z prowokacyjnym prowadzeniem nagrań uczestników oraz żądaniem wylegitymowania podczas wchodzenia do budynku. Oczywiście zostało to skwitowane dużą porcją śmiechu ze strony przybyłych fanów. Nie obyło się również bez ostentacyjnego paradowania po budynku szkoły z przypiętą u pasa bronią przez policjantów w cywilnych ubraniach, którzy nawet poproszeni o podanie swoich danych służbowych odmówili, dodając, że są w hali, bo im się tak chce i chcą popatrzeć, jak się kopie w piłkę. Zachowanie tychże służb o mały włos nie doprowadziło do odwołania turnieju. W końcu, o dziwo, któryś z przełożonych poszedł po rozum do głowy i kazał opuścić państwu o nagannej kulturze osobistej teren naszej imprezy, co umożliwiło dalsze zmagania piłkarskie.
W ramach czynności profilaktycznych proponujemy odpowiednim służbom nagrywanie zmagań na Orlikach, tam również mogą pojawić się kibice.

Zdjęcia z turnieju: https://picasaweb.google.com/MatiD.Foto/TurniejFanClubowLechiiGdansk28012012r

oraz: http://bzsopot.pl/?p=2905

Wyniki:

Grupa A
Miłobądz 1-2 Gdańsk I
Skarszewy 2-1 Miłobądz
Skarszewy 0-1 Gdańsk I

1. Gdańsk I 6 pkt 3:1
2. Skarszewy 3 pkt 2:2

3. Miłobądz 0 pkt 2:4

Grupa B
Pszczółki 2-6 Gdańsk II
Pruszcz Gdański 0-1 Pszczółki
Pruszcz Gdański 2-2 Gdańsk II

1. Gdańsk II 4 pkt 8:4
2. Pszczółki 3 pkt 3:6

3. Pruszcz Gdański 1 pkt 2:3

Grupa C
Sopot 3-2 Gdańsk III
Starogard Gdański 2-0 Sopot
Starogard Gdański 1-0 Gdańsk III

1. Starogard Gdańśki 6 pkt 3:0
2. Sopot 3 pkt 3:4

3. Gdańsk III 0 pkt 2:4

Grupa D
Malbork 2-0 ULG
Tczew 0-1 Malbork
Tczew 5-0 ULG

1. Malbork 6 pkt 3:0
2. Tczew 3 pkt 5:1

3. ULG 0 pkt 0:7

Grupa E
Sierakowice 1-3 Pelplin
Chojnice 1-2 Sierakowice
Chojnice 1-0 Pelplin

1. Pelplin 3 pkt 3:2
2. Chojnice 3 pkt 2:2

3. Sierakowice 3 pkt 2:3

Grupa F
Kościerzyna 4-0 Bytów
Zblewo 0-4 Kościerzyna
Zblewo 2-0 Bytów

1. Kościerzyna 6 pkt 8:0
2. Zblewo 3 pkt 2:4

3. Bytów 0 pkt 0:6

Grupa G
Mława 1-3 Pisz
Kartuzy 7-1 Mława
Kartuzy 1-2 Pisz

1. Pisz 6 pkt 5:2
2. Kartuzy 3 pkt 8:3

3. Mława 0 pkt 2:10

Grupa H
Dzierzgoń 0-1 Czersk
Nowy Targ 0-3 Dzierzgoń
Nowy Targ 0-3 Czersk

1. Czersk 6 pkt 4:0
2. Dzierzgoń 3 pkt 3:1

3. Nowy Targ 0 pkt 0:6


1/8 Finału


Malbork 1-0 Chojnice
Sopot 1-1 Zblewo (k. 4-5)
Tczew 0-2 Pelplin
Starogard Gdański 0-2 Kościerzyna
Pszczółki 0-1 Pisz
Gdańsk II 4-3 Kartuzy
Gdańsk I 3-0 Dzierzgoń
Skarszewy 1-0 Czersk


 1/4 Finału


Malbork 2-1 Zblewo
Pelplin 0-3 Kościerzyna
Pisz 4-3 Gdańsk II
Gdańsk I 1-1 Skarszewy (k. 5-6)


Półfinały

Malbork 2-2 Kościerzyna (k. 4-5)
Pisz 0-3 Skarszewy


O trzecie miejsce

Malbork 4-3 Pisz


FINAŁ

Kościerzyna 1-1 Skarszewy (k. 4-2)


Lechia to siła, która nas zjednoczyła!


Kategoria: FC