Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

31
Dziś ostatni dzień roku, przyjdzie jeszcze czas na podsumowania wydarzeń mijającego Anno Domini 2011. Jednak ten wpis nie będzie o tym co się zdarzyło przez ostatnich 12 miesięcy... ale o jednym z nas, któremu dane będzie oglądać mecze jedynie "z góry".

Paweł Gawin, rodowity mieszkaniec Kartuz, wierny kibic Lechii, który od miesięcy prowadził nierówną walkę z nowotworem. Mimo, że już bardzo słaby, upierał się by chodzić na mecze ukochanej drużyny. Ostatnim było spotkanie z Lechem, na którym ostatkami sił zdzierał gardło dla biało-zielonych. Z barwami Lechii praktycznie się nie rozstawał. Widząc tą determinację i poświęcenie, członkowie Lwów Północy dzięki pomocy niezastąpionego Zbyszka Zalewskiego, postarali się o podpisy całej drużyny Lechii na ulubionej koszuli meczowej Pawła. Był to ostatni prezent dla jednego z nas, kibica którego gasnące serce było w 100% biało-zielone. Z koszulką podpisaną przez piłkarzy chory nie rozstawał się do ostatnich sekund swojego życia. Zmarł w wieku 32. Nawet po śmierci swoje ukochane barwy ma blisko siebie. Jego życie chociaż krótkie, pełne było pięknych chwil i niezapomnianych emocji, które daje kibicowanie. Mimo towarzyszącego mu na co dzień bólu, przeżył je na całego, czerpiąc do końca w pełni z tego co mu przynosi, ciesząc się z każdej chwili. To między innymi Lechia, stadion i kibicowska brać pozwalała mu na cieszenie się życie mimo choroby. Wartości które niesie w sobie kibicowanie pozwoliły wypełnić pustkę, której nie zawsze jest w stanie wypełnić otaczający świat ze skrajnym nastawieniem na wartości materialne i zanikającymi wzorcami.

Do zobaczenia w „Sektorze Niebo”.