Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

31

Na zgodowym meczu we Wrocławiu pojawiło się około 1800 fanatyków z Gdańska, którzy przywieźli ze sobą flagi Oliwy, Pruszcza Gdańskiego, Przymorza, Wrzeszcza, precz z komuną (anty Che) oraz Wisła Gdynia.
Nie zabrakło również sektorówki z podobizną trenera Lechii, którą zaprezentowano na meczu z Lechem Poznań.

Następnego dnia około 30 Lechistów odwiedziło Kraków, gdzie udali się na mecz Wisły z Podbeskidziem Bielsko Biała.

Zainteresowanie wyjazdem do Wrocławia było spore. Jak wiadomo musieliśmy odwołać pociąg specjalny i każdy jechał na własną rękę, co znacząco nie wpłynęło na zmniejszenie naszej frekwencji. Pierwsze podróże rozpoczęły się już po zeszłotygodniowym meczu z Lechem Poznań, a ich kulminacja nastąpiła w czwartek i piątek.

W dniu meczu już od samego rana można było spotkać gdańskie twarze na wrocławskim rynku, gdzie przelano tego dnia hektolitry piwa, ku umocnieniu zgody. Grupki kibiców z obu miast znajdowały się niemal na rogu każdej z ulic naszej najdalszej dzielnicy.

Przyznać trzeba, iż okolice stadionu, to jeszcze plac budowy. Olbrzymie wykopy, czy sprzęt budowlany spotykano na każdym kroku. Bryła stadionu z zewnątrz raczej nie prezentuje się okazale, ale z jego wnętrzem jest już inaczej. Jednopoziomowe trybuny, które wypełniły się tego dnia do ostatniego miejsca, a nawet ponad nie, robiły wrażenie. Największą zaletą nowego stadionu Śląska jest jednak akustyka. Śpiewy brzmią tam naprawdę głośno i nie ma problemów ze zrozumieniem tekstów, nawet po drugiej stronie trybun.
Lechiści zasiedli razem z wrocławianami na trybunie, gdzie znajdować się będzie młyn Śląska. Mimo oficjalnej nazwy sektor „B”, miejscowi kibice mówią, iż siedzieliśmy „na Oporowskiej” nawiązując tym samym do swojego dawnego stadionu.

Podczas spotkania prowadziliśmy doping wspierający obie drużyny. Nie zabrakło również pozdrowień dla młodego Wojtka Pawłowskiego, który ustanowił nowy rekord w niepuszczeniu bramki przez debiutanta. Gratulujemy.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego zaprezentowano sektorówkę, którą mogliśmy ujrzeć podczas meczu Lechii z Lechem Poznań. Był to kolejny wyraz niezadowolenia fanów z faktu obecności w drużynie trenera Kafarskiego, który swoim zachowaniem spowodował, iż nie może już liczyć na wsparcie ze strony prawdziwych kibiców.

Fanom Śląska dziękujemy za przyjęcie i zapraszamy do nas.

Lechia, biało-zielony kwiat! Lechia, Śląska najlepszy brat!

Kategoria: Wyjazdy