Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

28

Stadion Lechii przy Traugutta to miejsce niezwykłe, magiczne. Lechia gra tam od zawsze i tam wychowały się wszystkie pokolenia Lechii Gdańsk. Ostatni mecz ligowy z Zagłębiem na tym jedynym w swoim rodzaju obiekcie to wielkie i wzruszające wydarzenie dla każdego Lechisty. Dlatego, pomimo tego że sytuacja na krajowych stadionach nie zachęca kibiców do aktywnego uczestnictwa w meczach, a na zdecydowanej większości stadionów trwa protest przeciwko agresji władzy, to Lwy Północy zdecydowały się godnie uczcić ten mecz.

W związku z powyższym, apelujemy gorąco, aby niezależnie od naszej oceny co do dalszego rozwoju sytuacji w kraju, z całych sił i z całego serca dopingować Lechię podczas tego historycznego spotkania. Zamierzamy przywrócić na ten mecz normalną atmosferę naszego stadionu, przede wszystkim z płotem pełnym tych najbardziej historycznych i zasłużonych flag.

Chcemy by był doping wykorzystujący cały piękny repertuar naszych pieśni, które powstały wśród kibiców w ciągu wielu lat. W związku z tym zapraszamy doświadczonych fanów do poprowadzenia dopingu.

Chcemy jednakże wyraźnie podkreślić, że nie oznacza to żadnej zmiany naszego negatywnego stosunku do nagonki na kibiców z ostatnich tygodni. Nadal będzie zawieszona działalność stadionowa Lwów Północy, z powodu niemożliwości działania w takiej atmosferze. Będziemy także w dalszym ciągu wspierać ogólnopolski protest, w formach ustalonych przez OZSK, którego jesteśmy członkiem.

Liczymy na zrozumienie kibiców innych klubów, bo sytuacja Lechii jest wyjątkowa, a nie wyobrażamy sobie jako Lechiści byśmy nie uczcili pożegnania ze stadionem w sposób taki, na jaki to magiczne miejsce zasługuje.

Kategoria: Kibice