Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

28
"Stowarzyszenie Lwy Północy dołącza się do ogólnopolskiego protestu przeciwko działaniom wymierzonym w środowisko kibiców w Polsce. 
Protestujemy przeciwko traktowaniu kibiców jako obywateli drugiej kategorii, pozbawionych prawa do wolności wypowiedzi, równości wobec wymiaru sprawiedliwości. Zamykanie stadionów, na których wywieszane są antyrządowe hasła , policyjne pacyfikacje demonstrantów „za okazywania lekceważenia organom konstytucyjnym” brutalnie przywołują z pamięci metody działania reżimu komunistycznego. 

Stowarzyszenie Lwy Północy i Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców, podobnie jak organizator rozgrywek Ekstraklasa S.A, Polski Związek Piłki Nożnej oraz przedstawiciele klubów piłkarskich wyrażają zdecydowany sprzeciw przeciwko zamykaniu stadionów. Efektowny chwyt marketingowy tuż przed zbliżającymi się wyborami nie rozwiąże problemów z którymi borykamy się na naszych ligowych boiskach. Straty finansowe liczone w setkach tysięcy złotych z pewnością nie pomogą klubom, które kilka razy liczą każdą złotówkę – by ratować swój budżet. Wszyscy kibice stali się medialnym wrogiem numer jeden, który według rządu należy wytępić. Hasło „bezpieczne stadiony” stało się tylko przykrywką, pod którą kryje się plan odciągnięcia uwagi opinii publicznej od prawdziwych problemów z którymi boryka się nasz kraj; galopujących cen, bezrobocia, szerzącego się politycznego nepotyzmu i kolesiostwa, afer, rosnącego w zastraszającym tempie długu publicznego. 

Protest nie jest skierowany przeciwko KLUBOWI I ZAWODNIKOM! Swoją obecnością pokazujemy, że narażając się na szykany ze strony organów ścigania, dla których samo założenie klubowego szalika, czy koszulki jest już przestępstwem – jesteśmy razem z naszym klubem. 

Na stadionach nie będzie prowadzony zorganizowany doping aż do 80 minuty.
Na mecz przychodzimy w czarnych lub szarych koszulkach."
Kategoria: Kibice