Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

27

W ciągu kilku ostatnich miesięcy toczyła się publiczna debata na temat nazwy ulicy, przy której będzie mieścił się nowy stadion Lechii - PGE Arena. Do obrad Komisji Kultury i Promocji Rady Miasta Gdańska zostali włączeni między innymi przedstawiciele mieszkańców Letnicy, klubu Lechia Gdańsk oraz stowarzyszenia Lwy Północy.

Nazwa ulicy przy której mieści się stadion dla kibiców Lechii ma duża wartość symboliczną i jest bardzo ważna. Już latem piłkarze przeniosą się z historycznego obiekty przy ul. Traugutta na nowy stadion.

Wybór nazwy ulicy, przy której będzie się mieściła PGE Arena był długi, ostatecznie jednak wybrano propozycję do której skłoniła się największa ilość kibiców. Przypomnijmy, że propozycja "Pokoleń Lechii Gdańsk" zwyciężyła zdecydowanie w internetowej sondzie na stronie gdańsk.pl. Nie była ona czynnikiem decydującym, ale bardzo ważnym, dającym jasny sygnał, że kibice są największą grupą społeczną, której zależy na posiadaniu wpływu na nazwę tej ulicy.

Jest to nasz wspólny sukces.

W tym miejscu chcieli byśmy też podziękować Radzie Miasta za przychylność, a także Komisji, za to że potraktowała kibiców jako równorzędnych partnerów do rozmowy, których opinię traktuje się poważnie.

Jako stowarzyszenie, ale przypuszczalnie, jako wszyscy fani Lechii cieszymy się, że na szczeblu lokalnym jesteśmy traktowani jako pełnoprawni obywatele. Zdanie które wydaje się być truizmem, w ostatnich tygodniach nabiera zupełnie nowego znaczenia. Szkoda, że niektórzy na szczeblu centralnym nie pamiętają o podstawach demokracji i w taki antyobywatelski sposób walczą z całą społecznością kibiców, by podnieść słupki swoich sondaży.

 Miejmy nadzieję, że nie po raz pierwszy z miasta Solidarności popłynie w kraj pozytywny przekaz o tym, jak władza powinna postępować z obywatelami – w formie dialogu zamiast zaostrzania kar i zakazów.

Kategoria: Kibice