Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

28

ZBIÓRKA RZECZY DLA POWODZIAN

Wszyscy zapewne mamy jeszcze przed oczami skutki tegorocznej powodzi. Dramatyczna walka z żywiołem nie wszędzie zakończyła się sukcesem, tak jak np. w Tczewie, gdzie miastu wydatnie pomogli między innymi kibice Lechii z LGFT. Jest w Polsce ogrom miejscowości całkowicie zalanych, gdzie woda sięgała kilku metrów. Wielu ludzi straciło cały swój dobytek. Pozalewane domy wymagają osuszenia i gruntownych remontów, meble często nadają tylko do wyrzucenia. W wielu miejscowościach nadal woda w kranach nie nadaje się do spożycia. W związku z informacjami, jakie otrzymujemy zdecydowaliśmy się przeprowadzić zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, które chociaż w minimalnym stopniu pomogą powodzianom w przywracaniu ich życia do normalności. Chcemy w ten sposób dołożyć swoją „cegiełkę” do pomocy poszkodowanym przez powódź rodakom.

 

Dlatego apelujemy do wszystkich kibiców Lechii (i nie tylko) o wsparcie materialne dla powodzian. Zbiórkę przed spotkaniem sparingowym z drużyną Villarreal
przeprowadzą członkowie „Lwów Północy” razem z pracownikami gdańskiego ośrodka projektu "Kibice Razem", który firmuje oryginalne i pozytywne pomysły kibiców piłkarskich. Tradycyjnie zbiórka odbędzie się na prawo od kas na schodkach przy sklepiku. Początek planowany jest na 2 godziny przed rozpoczęciem meczu, a zakończenie na 15 minut przed pierwszym gwizdkiem.

Jak się dowiedzieliśmy, najbardziej potrzebne są: żywność o długim terminie przydatności do spożycia, woda mineralna, środki czystości i higieny osobistej, naczynia i sztućce, odzież a nawet stary sprzęt elektroniczny. Jednym słowem wszystko, co może przydać się ludziom, którzy stracili znaczną część, lub cały swój dobytek.

Liczymy wsparcie na niezawodnych kibiców. AVE LECHIA!