Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

25

Kibice Lechii mieli okazję odbyć ciekawą wycieczkę na Litwę. Powodem ekspedycji były dwa mecze, które zbiegiem okoliczności wypadły dzień po dniu.

Pierwszy mecz to towarzyski sparing w Wilnie jaki Lechia rozegrała z miejscowym Żalgirisem. Na stadionie w Wilnie zameldowało się około 160 fanów Lechii wspartych 40 kibicami Śląska i 30 Wiślakami. Obiekt Żalgirisu, pomimo że dość spory, sprawia wrażenie zrujnowanego – mecz toczył się w ulewnym deszczu i przy prawie pustych trybunach. Z tej przyczyny kibice Lechii, by nie moknąć, przemieścili się na wolną część trybuny krytej.

O okrzykach kibiców względem nowego czarnoskórego gracza powiedziano już wszystko.  Kibice dopingowali także w kulturalny sposób , odpalając także race i stroboskopy. Zawisły także flagi Gryfa, Śląska, Wisły i Lechii.

Kibice z Wilna nie zaprezentowali się efektownie, ale trzeba przyznać że ich skromny młynek starał się dopingować przez większą część meczu i zaprezentował skromną oprawę. Litwini byli w stosunku do nas raczej pozytywnie usposobieni, niektórzy z nas dali się namówić na wspólne piwko po meczu.

Nazajutrz jechaliśmy do Szawli, położonych na Żmudzi ok. 200 km od Wilna. Wcześniej jednak Stowarzyszenie „Lwy Północy” w imieniu kibiców Lechii złożyło bukiet w barwach narodowych opasany pasiakiem Lechii w mauzoleum Matki i Serca Marszałka Józefa Piłsudskiego na słynnym cmentarzu na Rossie. Kibice Lechii zaprezentowali flagę BÓG HONOR OJCZYZNA - LECHIA GDAŃSK i uświetnili uroczystość odpaleniem rac. W ten sposób złożyliśmy hołd wielkiemu Polakowi, co zostało pozytywnie odnotowane w całostronicowym artykule na ten temat w miejscowym polskim dzienniku.

Potem wyruszyliśmy w drogę do Szawli. Przed miastem czekały wszystkich kibiców bardzo szczegółowe kontrole pojazdów.  Na sektorze gości zasiadło 560 kibiców, z czego prawie 100 to Lechiści. Nasz doping zdecydowanie zagłuszył doping fanów z Szawli. W międzyczasie dostajemy bardzo smutną wiadomość o tragicznym wypadku , któremu uległ jeden z  krakowskich pojazdów jadących na Litwę - jeden Wiślak nie żyje. Mecz się zakończył pewnym zwycięstwem Wisły, więc jest szansa dla nas na kolejne podróże po Europie.

Część z nas po drugim meczu wróciła do kraju, pozostali natomiast kontynuowali zwiedzanie ciekawych miejsc na litewskiej ziemi. Szkoda, że Lechia nie występuje w europejskich pucharach, ale nawet taka namiastka pucharowych wojaży była dla nas ciekawą przygodą.

Kategoria: Wyjazdy