Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

25

W dniach 16-18 lipca w Barcelonie odbył się Trzeci Europejski Kongres Kibiców Piłki Nożnej zorganizowany przez  Europejskie Stowarzyszenie Kibiców (FSE). Wzięli w nim udział przedstawiciele kibiców z ponad 30 krajów, w tym reprezentanci Stowarzyszenia Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy” i Stowarzyszenia Kibiców Śląska Wrocław „Wielki Śląsk” .

Jednymi z kluczowych były decyzje w sprawie organizacji ogólnoeuropejskiego dnia akcji (działań) kibicowskich, a także przygotowanie wstępnych propozycji rozwiązań dla UEFA i narodowych związków piłkarskich uwzględniających pozycje kibiców w temacie czysto finansowego podejścia do zarządzania klubami piłkarskimi oraz konstruktywne sugestie w kwestiach sankcji karnych za pewne wykroczenia.

 W piątkowy wieczór na stadionie Camp Nou miało miejsce otwarcie kongresu, na którym uczestnicy zostali przywitani miedzy innymi przez nowo wybranego wiceprezydenta FC Barcelony Jordiego Cardonera oraz Jordiego Casalsa, prezydenta Katalońskiej Federacji Piłkarskiej (CFF). Następnego dnia kibice i oficjale z organizacji rządowych oraz przedstawiciele różnych europejskich komórek piłkarskich przenieśli się na nowiutki stadion Espanyolu. Spotkanie wspólnie otworzyli William Gaillard, osobisty doradca prezydenta UEFA Michela Platiniego oraz jeden z członków zarządu Espanyolu.

 Na kilku warsztatach, uczestnicy szczegółowo omawiali wspólne działania i stanowiska, największe poruszenie wywołały taki zagadnienia jak:

- futbolowe sankcje na czele z meczami bez udziału publiczności

- dramatyczna sytuacja ekonomiczna wielu europejskich klubów

- nadchodzący turniej EURO 2012 w Polsce i Ukrainie


Zaakceptowano również propozycje przeprowadzenia europejskiego dnia przeciwko represjom wymierzonym w kibiców oraz organizację w trakcie Mistrzostw Świata Kobiet w Niemczech w 2011 roku pierwszej europejskiej wystawy na temat kobiet kibicek.

W niedziele, po przedstawieniu rocznego sprawozdania z działalności FSE odbyły się wybory do zarządu, którego skład na najbliższe 12 miesięcy przedstawia się następująco:

Kevin Miles, Football Supporters’ Federation, Anglia
Christian Bieberstein, Unsere Kurve, Niemcy
Christina Magnussen, Norsk Supporterallianse, Norwegia
Dirk Vos, Supportersfederatie Profclubs, Belgia
Michal Riecanský, The Stands Are Ours!, Słowacja
Shay Golub, Israfans, Izrael
Tam Ferry, Association of Tartan Army Clubs, Szkocja
Pedro Miguel Silva, AAS – Sporting Club de Portugal, Portugalia

 Organizację kongresu wsparły: UEFA, RCD Espanyol, FC Barcelona, władze miejskie Barcelony, oba narodowe związki kibiców hiszpańskich – FASFE i AFEPE, a także andaluzyjski związek kibiców CEPA oraz wielu kibiców z całej Hiszpanii.

 Tradycyjnie ustalono również miejsce kolejnego, czwartego już kongresu, który odbędzie się w przyszłym roku w Kopenhadze.

Na kongresie zadecydowano również o tym, iż w październiku w Gdańsku odbędzie się duża konferencja poświęcona zagadnieniu Ambasad Kibiców podczas EURO 2012. Przez 3 dni Gdańsk będzie gościł wielu kibiców, działaczy piłkarskich i polityków z całej europy, a także rodzimych przedstawicieli wszystkich zainteresowanych organizacją mistrzostw Europy środowisk kibiców i działaczy. W organizacje przedsięwzięcia z pewnością zaangażowane zostaną również „ Lwy Północy”

Kategoria: Kibice