Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

09

W poprzednią niedzielę, 1 września 2013 roku, odbyła się kolejna edycja Turnieju Dzielnicowego Kibiców Lechii Gdańsk. Do rozgrywek przystąpiło 10 drużyn: trzy z Oruni, dwie z Wrzeszcza, Ujeścisko, Zaspa, Dolne Miasto, Przeróbka oraz drużyna Lwów Północy.

Po raz pierwszy rozgrywki miały miejsce na boisku przy Szkole Podstawowej Nr 16 na Oruni. Jak co roku nie brakowało emocji, a turniej zgromadził spora liczbę obserwatorów, dopingujących swoich faworytów.

Obrońcy tytułu z zeszłego roku, drużyna z Zaspy, jak burza przeszli rozgrywki grupowe. Wygrali grupę A z kompletem 12 punktów, drugie miejsce zajęło Ujeścisko. Na kolejnych miejscach w tej grupie rozgrywki zakończyły drużyny stowarzyszenia, Orunia I oraz Dolne Miasto.

Więcej emocji było w grupie B. Co prawda o awans do półfinałów walczyły tylko dwa zespoły, jednak do ostatniego pojedynku w tej fazie rozgrywek nie było wiadomo, kto zajmie pierwsze miejsce. Lokata ta przypadła drużynie Dolnego Wrzeszcza, który wyprzedził ekipę Wrzeszcza lepszym bilansem bramek. W bardzo ciekawym pojedynku pomiędzy tymi drużynami padł remis 2:2. Kolejne miejsca w grupie zajęły Orunia II, Orunia III i Przeróbka.

Większość kibiców obserwujących rozgrywki spodziewało się w finale powtórki „derbowego” meczu obu teamów z Wrzeszcza, jednak Zaspa nie chciała pozostać gorsza.

W pierwszym półfinale spotkali się właśnie zwycięscy III edycji turnieju z Wrzeszczem. Emocje były ogromne, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Jako, że w regulaminowym czasie gry padł wynik 4:4, obie drużyny musiały powalczyć o finał strzelając rzuty karne. Tam swoje umiejętności pokazał zdobywca statuetki dla najlepszego bramkarza z roku 2012 – Sebastian Tracewski, gracz Zaspy. Dzięki niemu, jego drużyna wygrała konkurs rzutów karnych 2:1 i czekała na wynik drugiego półfinału.

W drugiej batalii o finał spotkały się drużyny Dolnego Wrzeszcza i Ujeściska. Faworyt nie zawiódł aplikując przeciwnikowi aż 12 bramek i spokojnie czekał na ostatnia potyczkę tego dnia.

Najpierw w finale pocieszenia Wrzeszcz rozbił Ujeścisko 6:0 i zajął 3 miejsce w całej imprezie. W tegorocznym finale doszło do powtórki z edycji z 2012 roku. Dolny Wrzeszcz mając w pamięci zeszłoroczną porażkę po rzutach karnych chciał za wszelką cenę zrewanżować się Zaspie. Cel swój osiągnęli wygrywając 3:0 i jako kolejna drużyna mogą pochwalić się tryumfem w Turnieju Dzielnicowym Kibiców Lechii Gdańsk. Do tej pory tytułem tym cieszyły się zespoły z Chełmu, Moreny oraz Zaspy.


Gracze z Dolnego Wrzeszcza zdominowali całe rozgrywki odbierając również obie nagrody indywidualne, Bartosz Krawczyk został najlepszym bramkarzem turnieju, natomiast Grzegorz Musik z 16 bramkami został najlepszym strzelcem. Przypominamy, że tym wynikiem Grzesiek pobił swój zeszłoroczny wynik 12 goli w rozgrywkach i po raz drugi z rzędu został najlepszym snajperem. Docenić należy też drużynę z Zaspy, która trzeci rok z rzędu zajmuje miejsce na podium. Mamy nadzieję, że w tym samym składzie, a nawet szerszym spotkamy się już za rok w jubileuszowej V edycji turnieju.