Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

30

Z małym opóźnieniem prezentujemy relację z wyjazdu kibiców Lechii do Warszawy na mecz z miejscową Legią. Do nadwiślańskiego miasta wybrało się 1060 fanów wspierających Biało-Zielonych, wśród których znaleźli się przedstawiciele wszystkich zgód.

Do Warszawy podróżowaliśmy 12 autokarami oraz samochodami. Wyjazd autokarów został zaplanowany na godzinę 13:00. Ostatnim razem tak „późno” zbieraliśmy się na mecze Lechii i zgód z sąsiadką zza Sopotu. Sprzyjająca godzina wyjazdu zmobilizowała większą grupę kibiców. Wpływ na to miał również dość bliski, bo „jedynie” 350 kilometrowy wyjazd oraz termin meczu, jakim była sobota 20:30.

Wszyscy na zbiórce spotkaliśmy się punktualnie i z kilkuminutowym opóźnieniem, po godzinie 13, mogliśmy ruszyć w kierunku Warszawy. Podróżowaliśmy 12 autokarami, grupa samochodowa dojeżdżała do nas na trasie, aczkolwiek znaczna jej część dotarła na sektor w trakcie meczu. Jeden autokar około 100 km przed Warszawą uległ awarii i pasażerowie musieli porozsiadać się w innych autobusach. Na szczęście nasz przewoźnik wywiązał się z umowy i od razu w stronę Warszawy ruszył zastępczy autokar, dzięki czemu wszyscy kibice w drodze powrotnej wracali w komfortowych warunkach.

Pod stadionem pojawiliśmy się po godzinie 19. Wejście przebiegało dość sprawnie, szczególnie jeśli przypomnimy sobie wizyty na stadionie Legii z dawnych lat. Przed pierwszym gwizdkiem w większości byliśmy na sektorze, skąd można było rozpocząć doping. Tego dnia sektor przyozdobiły flagi : Lechia Gdańsk pięści, GNLS, CHWM, Pruszcz Gdański, Biało-Zieloni, anty che, Wisła Gdynia, Polska Gdańsk Oslo. Pojawiły się również płótna kibiców ze Słupska zarówno z Gryfa, jak i Czarnych. Nie zabrakło także dobrze znanego transparentu „ Wykopmy polityków ze stadionów”.

Od początku meczu głośno dopingowaliśmy swoją jedenastkę, nie obyło się również bez wymiany uprzejmości z miejscowymi kibicami. Piłkarze po golu Pawła Buzały wygrali ten ważny mecz, dzięki czemu Lechia otwiera tabelę Ekstraklasy. Radości po meczu nie było końca, wszak bardzo długo czekaliśmy by móc znów zaśpiewać „Kto liderem jest !? Kto liderem jest!? Oczywiście, że BKS !”. Po meczu czekało nas jeszcze godzinne oglądanie trybun. Takiej okazji nie mogła zaprzepaścić „Biało-Zielona loża szyderców”, z którą konkurować próbowali miejscowi zasiadający na trybunie VIP. Na próbach się jedynie kończyło, gdyż tak szybko jak je podjęto, tak szybko odważni uznawali wyższość gdańskich fanów, chowając się w lożach :).

Droga powrotna to ciągłe śpiewy w autokarach oraz na postojach. Wielkie świętowanie lidera, którego od tak dawna w Gdańsku nie było. Można ubolewać, że droga powrotna tak szybko minęła, gdyż atmosfera jaka panowała była wspaniała. Oby więcej takich meczów i wyjazdów, a kto wie, może w Gdańsku doczekamy się w końcu dalszych wojaży...

Następny wyjazd odbędzie się w połowie września do Szczecina, termin meczu (niedziela 18:00) nie powinien fanatykom przeszkodzić w codziennych obowiązkach. Musimy się pokazać tam przynajmniej tak przyzwoicie jak ostatnio, wszelkie informacje na temat wyjazdów będą podawane na stronie stowarzyszenia www.lwypolnocy.pl .

Do zobaczenia !

Kategoria: Wyjazdy