Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

20

Lechia Gdańsk udanie rozpoczęła zmagania w Pucharze Polski. W inauguracyjnym meczu Biało-Zieloni zwyciężyli w Tarnobrzegu miejscową Siarkę 2-0. Na meczu nie mogło oczywiście zabraknąć wiernych kibiców. Klatka gości zapełniła się tego dnia 443 kibicami, z czego 80 to bracia z Wisły Kraków oraz 8 ze Śląska Wrocław.

Warto dodać, iż oficjalnie sektor gości w Tarnobrzegu ma jedynie 220 miejsc, jednak miejscowi działacze nie robili żadnych problemów z przyznaniem większej liczby wejściówek, otwierając również dla Biało-Zielonych sektor przyległy.

Była to pierwsza, od kilku ładnych lat, wizyta fanów Lechii na meczu w województwie podkarpackim. Długą, bo 600 kilometrową podróż rozpoczęliśmy o godzinie 3:00, kiedy to w stronę Tarnobrzega wyruszyły autokary. Taka, a nie inna godzina spowodowało, iż wielu fanów nie zdecydowało się na wcześniejszy sen, byli również tacy, którzy dotarli wprost z imprez. Sama podróż ze względu na swoją długość oraz upał była dosyć męcząca. W drodze do Tarnobrzegu przejeżdżaliśmy przez miejsce, w którym w wypadku autokaru zginęli nasi Biało-Zieloni koledzy. Podobnie, jak to miało miejsce podczas niedawnego wyjazdu do Chorzowa, tak i tym razem odbyła się tam krótka modlitwa, wraz z odpaleniem symbolicznych rac.
Autokary oraz część samochodów pojawiły się w Tarnobrzegu na 30 minut przed meczem, gdzie czekali już bracia z Wisły i Śląska. Na szczęście tak sprawnego wejścia na sektor, jak w Tarnobrzegu mogłyby uczyć się kluby z Ekstraklasy, dzięki czemu każdy zameldował się na trybunach przed rozpoczęciem spotkania. Płot został przyozdobiony flagami CHWM, dużą Lechia GNLS oraz Anty che – precz z komuną. Pojawił się również dobrze znany transparent „Wykopmy polityków ze stadionów”.

W przerwie spotkania na stadion dojechała blisko stuosobowa grupa samochodowa z Gdańska. Fani Ci będąc około 20 km od miejsca docelowego, napotkali na groźny wypadek, przez co została zamknięta droga. Spowodowało to konieczność zawrócenia oraz szukania alternatywnej drogi. Tą na szczęście udało się szybko znaleźć, jednak nie dało się już uniknąć spóźnienia. Na szczęście bardzo sprawne wpuszczanie na sektor spowodowało, iż przed gwizdkiem rozpoczynającym drugą część meczu, wszyscy znaleźliśmy się na sektorze. Długa, męcząca podróż oraz upał nie ułatwiały tego dnia dopingowania, jednak momentami byliśmy naprawdę głośni. Spotkaniem z Lechią żyło całe miasto, co szczególnie zauważyli fani, którzy docierając w przerwie meczu, praktycznie nie zauważyli ludzie przemieszczających się ulicami miasta. Jeśli chodzi o miejscowych fanatyków, to pokazali się przyzwoicie. Głośno dopingowali przez cały mecz, niezależnie od wyniku na boisku. Sprawę z pewnością ułatwiało usadowienie „młyna” na zadaszonej trybunie kameralnego stadionu Siarki.

Piłkarze Lechii wygrali 2:0, chociaż przyznać trzeba, iż ambicja piłkarzy drugoligowego zespołu była wielka, przez co nasi zawodnicy musieli włożyć wysiłek w spotkanie.
Droga powrotna minęła „szybko”, gdyż trwała jedyne 11 godzin ;). W sumie cały wyjazd zakończył się w 25 godzinach, co idealnie wpisało się w znaną w Gdańsku maksymę „wyjazd poniżej 24 godzin, to nie wyjazd”.

W sobotę czeka nas kolejny wyjazd, tym razem do Warszawy na mecz z miejscową Legią. Na spotkaniu nie zabraknie oczywiście Biało-Zielonych fanatyków. Wszelkie informacje na temat zapisów znajdziecie na stronie www.lwypolnocy.pl .

PRAWDZIWI KIBICE JEŻDŻĄ NA WYJAZDY !

Kategoria: Wyjazdy