Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

10

Szósty dzień Biało – Zielonych wakacji był pierwszym dniem, gdzie pogoda pokrzyżowała nam nieco plany.

W sobotnie przedpołudnie, nasi mali goście na chwilę przenieśli się w czasie do XVIII wieku, dzięki wizycie w Domu Uphagena przy ulicy Długiej 12 w Gdańsku. Przewodnik dokładnie opowiedział nam o samym Johannie Uphagenie, o architekturze, jak i o stylu życia w tamtych czasach. Następnie udaliśmy się do Muzeum Poczty Polskiej, gdzie dzieciaki poszerzyły swoją wiedzę historyczną o znajomość przebiegu akcji obrony Poczty Polskiej w Wolnym Mieście Gdańsku 1 września 1939 roku oraz o historię losów uczestników obrony i ich rodzin. Niestety ze względu na to, iż deszcz nie ustępował, dzieci nie miały okazji popłynąć na Smoczych Łodziach. W zamian za to, postanowiliśmy kontynuować lekcję historii. Najpierw zabraliśmy naszych małych gości do największego kościoła zbudowanego z cegły w Polsce, czyli do Bazyliki Mariackiej, gdzie zatrzymaliśmy się na dłużej przy tablicach poświęconej 6 Wileńskiej Brygadzie AK, aby zmówić modlitwę. Po drodze do Bazyliki św. Mikołaja, zatrzymaliśmy się przy pomniku Pamięci Polaków mieszkających na Wołyniu. Niektóre dzieci były tak zmęczone, że już w drodze na obiad zasnęły.

Szczególne podziękowania należą się pani Ewie Malinowskiej- kierowniczce Muzeum Poczty Polskiej, oraz panu Przemysławowi Zachulskiemu- przewodnikowi z Domu Uphagena, za podzielenie się w ciekawy sposób cenną wiedzą naszym podopiecznym. Szczególne podziękowania kierujemy do dr. Janusza Trupindy (kuratora Muzeum Historycznego Miasta Gdańska).