Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

21
Polscy piłkarze odnieśli historyczny sukces. Zostali mistrzami świata! Nie  chodzi tu jednak o kadrę narodową prowadzona przez Waldemara Fornalika, a drużynę, która wystartowała w pierwszych w historii Mistrzostwach Świata Domów Dziecka. Polacy 3:2 pokonali w finale reprezentację Holandii. Wśród zawodników byli dwaj zawodnicy drużyny "Lwów Północy"!

Zawody odbyły się na stadionie Pepsi Arena. W pierwszych w historii Mistrzostwach Świata Domów Dziecka udział wzięły 24 drużyny z całego świata. Wśród nich także dwa z Polski, wyłonione podczas krajowych mistrzostw.
W turnieju rywalizowało ze sobą 225 chłopców i 15 dziewcząt z placówek opiekuńczo-wychowawczych. W sumie strzelonych zostało 313 goli. W tym trzy najcenniejsze w finale mistrzostw, w którym zagrali Mateusz Śliwa i Maciej Glaubert  gdańscy wychowankowie Domów dla Dzieci. Reprezentanci Polski na co dzień grają w miejskiej Lidze "Futbolowy Gdańsk" w drużynie Lwy Północy.