Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

• Sklep internetowy Lwów Północy

17

To był niezwykle intensywna wiosna dla naszych podopiecznych. Wzięli oni udział w kilku turniejach, ale 2 z nich znalazło się w Reprezentacji Polski Domów Dziecka, która zwyciężyła w I Mistrzostwach Świata!

27 kwietnia na stadionie Agrykoli w Warszawie odbyły się IV Mistrzostwa Polski Domów Dziecka. Oczywiście nie mogło zabraknąć na nich Lwów Północy. Młodzi piłkarze z Gdańska przeszli jak burza przez fazę grupową wygrywając wszystkie mecze. W 1/8 finału pokonali w karnych drużynę z Oświęcimia, a w ćwierćfinale po niezwykle zaciętym meczu ulegli ekipie z Olsztyna 0:1. Ostatecznie Młode Lwy Północy zajęły 5 miejsce i wróciły do Gdańska w dobrych humorach.

1 czerwca na boisku przy Sz. P. nr 16 w Gdańsku odbył się turniej z okazji dnia dziecka współorganizowany przez SKLG Lwy Północy i gdański ośrodek Kibice Razem. W grupie starszej Lwy Północy były bezkonkurencyjne, zdobywając złoty medal, natomiast w grupie szkół podstawowych zajęły 2 miejsce, o włos przegrywając różnicą bramek z drużyną Kalero.

8 czerwca na stadionie Ogniwa nasi podopieczni mieli okazję zagrać w IV turnieju im. Tadeusza Duffeka organizowanym przez Biało-Zielony Sopot. Tym razem zagrała tylko nasza drużyna w kategorii starsze do 16 lat. Po zaciętym boju zajęła 2 miejsce ulegając w finale zespołowi FC Trawa. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Adriana Przywłockiego z Lwów Północy.

Nasza drużyna rywalizuje również w zmaganiach ligowych. W Lidze Gdańskich Firm obecnie jest na pozycji lidera i ma duże szanse na zdobycie mistrzostwa. Natomiast w Gdańskiej Lidze Dla Dzieci drużyna zajmuje obecnie 3 miejsce.

Na deser informujemy, że 16 czerwca na stadionie przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie Reprezentacja Polski Domów Dziecka zdobyła złoty medal na pierwszych Mistrzostwach Świata Domów Dziecka! Podobnie jak w zeszłym roku na Mistrzostwach Europy, tak i w tym roku na Mistrzostwach Świata w składzie Reprezentacji nie mogło zabraknąć przedstawicieli Młodych Lwów Północy. Tym razem z Lechią w sercu i orłem na piersi reprezentowali Gdańsk: Maciej Glaubert (kapitan) oraz Mateusz Śliwa. Serdecznie gratulujemy!

Wydarzenie to odbiło się szerokim echem również w ogólnopolskich mediach. Poniżej link do jednej z relacji: