Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
 • Zmiana lokalizacji sklepu

  Z dniem 5 września (sobota) zmienia się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii.

  Z poprzedniego miejsca, jakim był "Wielki Młyn" przenosimy się 100 metrów dalej, na ulicę Podwale Staromiejskie 94/95, naprzeciwko Hali Targowej.

 • Sklep internetowy Lwów Północy

  Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

 • PROMOCJA 50%

  Przy zakupie dwóch produktów w Oficjalnym sklepie Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy” znajdującym się w C.H. Wielki Młyn trzecia rzecz 50%* taniej! *Promocja nie obejmuję produktów przecenionych

Współpraca


Opublikowany 22 lutego 2017

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wykletych w Gdańsku

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wykletych w Gdańsku

Zapraszamy na gdańskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który obchodzimy 1 marca. Tradycyjnie „Koalicja Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych” w skład której wchodzi m.in. Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku oraz nasze stowarzyszenie, przygotowała liczne uroczystości i wydarzenia mające na celu przypomnieć i oddać hołd niezłomnym bohaterom podziemia niepodległościowego, którzy po zakończeniu działań wojennych przeciwko Niemcom w 1945 roku kontynuowali walkę o niepodległość Polski, przeciwstawiając się agresji sowieckiej i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.


Obchody rozpoczną się w niedzielę 26 lutego "Biegiem Tropem Wilczym w Gdańsku". Początek wydarzenia o godzinie 8:00 w Parku Nadmorskim im. Ronalda Reagana na ulicy Piastowskiej.

Natomiast w południe ulicami naszego miasta przemaszeruje III KRAJOWA DEFILADA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH, program tego wydarzenia wygląda następująco:

 • 11.00 – msza św. w bazylice św. Brygidy
 • 12.30 – wymarsz defilady spod bazyliki
 • 13.15 – uroczyste meldunki formacji rekonstrukcyjnych składane gen. Władysławowi Andersowi (ul. Długa)
 • 13.45 – koncert pieśni partyzanckich w wykonaniu Męskiego Towarzystwa Śpiewaczego „Gryf"

Jak co roku, kibice maszerują na końcu defilady.


W poniedziałek w siedzibie IPN odbędzie się wykład prof. Piotra Niwińskiego pod tytułem "Fenomen Żołnierzy Wyklętych", a we wtorek w Scenie Teatralnej NOT pokaz filmu "Inka. Są sprawy ważniejsze niż śmierć".


1 marca o godzinie 7:00 będzie miała miejsce społeczna akcja odpalenia zniczy na alei Żołnierzy Wyklętych we Wrzeszczu oraz uroczysty apel pamięci, który rozpocznie się o godzinie 19:00 na Cmentarzu Garnizonowym.


Więcej szczegółów dotyczących wymienionych powyżej oraz pozostałych wydarzeń znajdziecie na stronie gdańskiego IPN-u pod linkiem:

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Liczba odwiedzin (2620)

Przyjaciele