Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

Współpraca


Opublikowany czwartek, 29 września 2016

Relacja z festynu na Śródmieściu

Relacja z festynu na Śródmieściu

W niedzielę 25 września zawitaliśmy do Szkoły Podstawowej Nr 4 z kolejnym Sportowym Festynem Dzielnicowym. Śródmieście było ostatnią dzielnicą, jaką odwiedziliśmy w 2016 roku. Szkoła, która nas tego dnia gościła zwyciężyła we wiosennej edycji Szkolnej Ligii Lechii Gdańsk i festyn organizowany wspólnie z klubem Lechia Gdańsk był nagroda za tryumf w tej zabawie.

Na sam początek przybyli bohaterowie sobotniego meczu Lechii z Ruchem Chorzów, który zakończył się zwycięstwem Biało-Zielonych i przywrócił ekipę trenera Nowaka na szczyt tabeli. Zawodnicy w składzie Lukas Haraslin, Joao Nunes i Damian Podleśny wspólnie z Marcinem Gałkiem od początku mocno rozruszali dzieci i rodziców, którzy stawili się na godzinę 11:00 w dużej liczbie. Oczywiście piłkarze rozdali kilkaset podpisów i pozowali do mnóstwa zdjęć, a każdy, kto tylko miał na takowe ochotę osiągnął swój cel.

Jak tylko wspólnie z maskotka Lwem pożegnaliśmy głównych bohaterów ruszył turniej piłkarski, do którego przystąpiło 8 drużyn złożonych przeważnie z okolicznych dzieci. Z pewnością ta edycja zostanie w pamięci na bardzo długo, ze względu na ogromne emocje towarzyszące szczególnie fazie finałowej. Największą sympatią obdarzone przez wszystkich zostały dziewczyny z drużyny „Super Babki i rodzynek”. Dodatkowy szacunek dla dziewczyn, że jako jedyne zgodziły się przyjąć w swoje szeregi najmłodszego zawodnika turnieju. Skazywane na porażkę zawędrowały aż do finału turnieju, gdzie pokonane zostały po fantastycznej walce w rzutach karnych przez team „Fotel lidera”. Do wyłonienia zwycięzcy potrzeba była aż 4 dodatkowych serii „do nagłej śmierci”, w której to jednak lepsza okazałą się drużyna chłopców. Na najniższym stopniu stanęła drużyna „FC Lechia”, która zwyciężyła „KS Zaspa” po dwóch strzałach z główki. Faworyci z Zaspy chyba nie pozbierali się po przegranej w rzutach karnych batalii o finał z dziewczynami i ostatecznie zakończyli turniej tuż za podium.

Festyn nasz odwiedziły także dziewczyny z Rugby Club Lechia Gdańsk. Po przywitaniu przez naszego prowadzącego od razu przystąpiły do ćwiczeń z dziećmi, jednocześnie bardzo fachowo wszystko tłumacząc. Na koniec rozegrany został mini mecz rugby. Dziewczyny zostały z nami jeszcze dłuższą chwilę, po tym jak dzieci w licznej grupie chciały uzupełnić swoją kolekcję autografów o 6-krotne mistrzynie Polski.

Nawet nasz konkurs wiedzy o Lechii na chwilę nie zmniejszył kolejek do dmuchanych atrakcji, którym wyjątkowo sprzyjała słoneczna pogoda, będąca tradycyjnie na naszej imprezie, jak na zamówienie. Tuż przy scenie swoje stanowisko rozstawili gospodarze, na którym nauczyciele przy wsparciu pani dyrektor zbierali podpisy pod projektem do Budżetu Obywatelskiego. Trzymamy kciuki, że dzięki wspólnej imprezie uda się zebrać odpowiednią liczbę, dzięki czemu powstanie nowa siłownia na szkolnym terenie.

Rozgrywki piłkarskie były tak zacięte, że musieliśmy przedłużyć cała zabawę, a rozdanie nagród nastąpiło już o godzinie 15:00. Z pewnością jednak nikt nie żałował, że tego dnia odwiedził nasz festyn.

Kolejną dzielnicę odwiedzimy już na wiosnę podczas IV edycji Sportowych Festynów Dzielnicowych, a tymczasem zapraszamy na zakończenie tegorocznej edycji, które odbędzie się na Stadionie Energa Gdańsk przy okazji meczu Lechii z Piastem Gliwice. Więcej informacji wkrótce na naszej stronie.

Dziękujemy bardzo za pomoc przy organizacji imprezy dla Szkoły Podstawowej Nr 4, klubu Lechia Gdańsk SA, MOSiR Gdańsk oraz dziewczyn z Rugby Club Lechia Gdańsk.


Końcowa klasyfikacja turnieju:

1.      Fotel Lider

2.      Super Babki i Rodzynek

3.      FC Lechia

4.      KS Zaspa

5.      Sparta

6.      Lechia

7.      Lechia na zawsze

8.      Super Strikes

Liczba odwiedzin (2697)

Przyjaciele