Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

Współpraca


Opublikowany 6 września 2016

Relacja z sobotniego festynu we Wrzeszczu

Relacja z sobotniego festynu we Wrzeszczu

Kiedy w sobotni poranek każdy z nas wyjrzał przez okno, pojawiła się obawa, że pogoda może tego dnia pokrzyżować szyki w dobrej zabawie. Rozkładając sprzęt zaczęło nawet lekko padać jednak, kiedy tylko wybiła godzina 11:00, a Marcin Gałek oficjalnie rozpoczął nasz festyn zza chmur wyjrzało słońce, które przygrzewało nam już do końca imprezy.

Tradycyjnie równo z dmuchańcami i innymi atrakcjami dla dzieci wystartowały zapisy do turnieju piłkarskiego. Okoliczna młodzież i dzieci spontanicznie komponowały klasyczne „dzikie” drużyny, a ostatecznie w szranki stanęło ich sześć. Rozgrywki toczyły się na murawie przypominającej podwórkowe boiska z epoki „przed Orlikowej” to jednak nie przeszkodziło mały zawodnikom w prezentowaniu swoich wysokich umiejętności. Miejmy nadzieję, że już niedługo SP 49 doczeka się porządnego boiska, na które dzieciaki z tej szkoły, niezwykle aktywne w dziedzinie sportu, z pewnością zasługują.

O zaciętości rozgrywek i wyrównanym poziomie turnieju niech świadczy fakt, że aż 3 z 4 meczów fazy pucharowej musiały rozstrzygać się w rzutach karnych. Ostatecznie turniej wygrała drużyna Młoda Lechia, pokonując w finale team FC Lechia. Najniższe miejsce na podium przypadło dla FC Egipskie Ziemniaczki, kolejne miejsca zajęły Biało-Zielony Wrzeszcz, Lechijka i GKS Szybcy i Wściekli.

O godzinie 12 odwiedzili nas piłkarze Biało-Zielonych w składzie Mateusz Bąk, Martin Kobylański i Grzegorz Kuświk. Widząc, jaką euforię wywołało przybycie głównych bohaterów dnia w zebranym tłumie dzieci i rodziców, nasz spiker po krótkim przywitaniu od razu zaprosił ich do „strefy” autografów i fotek. Nie było chyba osoby, która nie doczekałaby się upragnionego podpisu lub zdjęcia. Szkolna księga pamiątkowa również wzbogaciła się o podpisy i wspólne zdjęcie grona pedagogicznego z piłkarzami. Chłopaki wykazali się naprawdę fantastycznym podejściem do fanów, za co ogromny szacunek dla nich, zwłaszcza, że przyjechali do nas prosto z ciężkiego treningu, a ich wizyta potrwała dużo dłużej niż było planowane.

Następnie przeszliśmy do kolejnego stałego punktu naszych festynów, czyli konkursu wiedzy o Lechii i oczywiście pomimo trudnych pytań kolejny raz nikt nie odszedł bez nagrody. Tuż po nim zawitali do nas członkowie grupy Ultras Lechia Gdańsk, którzy razem z dziećmi pomalowali kolejną część oprawy, która w rundzie jesiennej zostanie zaprezentowana na sektorze rodzinnym w trakcie jednego z meczów Lechii. W międzyczasie pojawiła się maskotka Biało-Zielonych i trzeba powiedzieć, że dzieciaki mocno przegoniły naszego Lwa, któremu mimo tego uśmiech z buzi nie zniknął.

Przez cały festyn swoje gry pod koszem prowadził Gdański Klub Sportowy Korsarz, który również zachęcał dzieci do treningów, które prowadzone są m.in. w SP 49. Dokładne informację na stronie http://gkskorsarz.com/

Po uroczystym wręczenie nagród dla drużyn biorących udział w turnieju głos zabrał przedstawiciel szkółki piłkarskiej Pokolenia Lechii Gdańsk, zapraszając wszystkie chętne dzieci w wieku 6-15 lat do udziału w treningach, które są zupełnie darmowe. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.pokolenia-lechii-gdansk.pl/

Dziękujemy Szkole Podstawowej Nr 49 i Pani dyrektor Renacie Jurkiewicz za gościnę i fantastyczną zabawę dla dzieciaków. Podziękowania również dla naszych partnerów: klubu Lechia Gdańsk SA, GKS Korsarz, MOSiR Gdańsk i grupy ULG.

Liczba odwiedzin (2123)

Przyjaciele