Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

18

 

Po długich staraniach środowiska związanego z Lechią oraz negocjacjach wstępnych, po raz pierwszy Zarząd S.A i Lwy Północy zasiedli do rozmów w sprawie skonkretyzowania współpracy na linii kibice-klub, która finalnie ma skutkować podpisaniem stosownego porozumienia. Do tej pory strony wymieniały się propozycjami takiej umowy, a Lwy prowadziły konsultacje z szerokim gronem kibiców. Teraz rozmowy weszły w etap bezpośrednich uzgodnień.
Mając na względzie zasługi kibiców w odbudowie klubu, obie strony deklarują dążenie do rozstrzygnięcia wszystkich kwestii związanych ze współpracą, także tych  drażliwych. Mamy nadzieje, że negocjacje te będą skutkowały obopólna korzyścią, w końcu dobro Lechii jest dla obu stron nadrzędnym celem.
Należy pamiętać przy tym, że silne i prężnie działające stowarzyszenie udzielające się na wielu płaszczyznach życia kibicowskiego i społecznego, w wymiarze zarówno lokalnym jak i ogólnopolskim, to najlepsza rekomendacja dla całej społeczności związanej z biało-zielonymi barwami. Trzeba w tym miejscu wspomnieć, że członkowie Stowarzyszenia działają m. in. charytatywnie i społecznie, sławiąc wśród ludzi nie związanych ze stadionem dobre imię Lechii, a zarazem propagują pamięć o historii narodu, tradycjach gdańskiego sportu, w szczególności naszego klubu.
Z uwagi na powyższe, wszystkie wynegocjowane warunki współpracy miedzy stronami będą korzyścią dla wszystkich kibiców Lechii Gdańsk, nie tylko dla członków Stowarzyszenia Lwy Północy. Liczymy na cierpliwość braci kibicowskiej, dziękując tym, którzy obdarzyli nas zaufaniem. O postępach w rozmowach będziemy informowali kibiców na stronie Stowarzyszenia w oficjalnych komunikatach.
Należy wspomnieć, że nieszczęśliwie negocjacje trafiły na czas, kiedy Ekstraklasa S.A. wpadła na pomysł, by wszystkie Stowarzyszenia podpisały identyczne umowy z klubami. Pomysł ten w oczywisty sposób narusza zasadę swobody umów, a także  ignoruje dotychczas zawarte umowy funkcjonujące w niektórych klubach oraz specyfikę poszczególnych miast, klubów i środowisk kibiców. Co gorsze, działacze Ekstraklasy zamiast skupić uwagę i siły by pozyskać sponsorów dla ligi, chcą podobno karać kluby, które będą miały zawarte umowy innej treści niż wymyślony przez nich wzorzec. Ten fakt może oczywiście utrudnić uregulowanie współpracy naszego klubu i naszych kibiców. Także Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców walczy o prawo do udziału w konsultacjach nad wzorcem - na razie władze ligi nie uwzględniły… stowarzyszeń przy uzgodnieniach dotyczących tego dokumentu. W przypadku, gdy OZSK nie będzie brało udziału w konsultacjach, jest prawdopodobne, że żadne ze stowarzyszeń nie podpisze takiej odgórnie narzuconej umowy.
Przy tej okazji należy podkreślić, że z uwagi na fakt, że konkretne rozmowy dopiero się zaczęły, dofinansowanie wyjazdu do Wodzisławia Śląskiego jest mało realne z powodu bliskości daty tego wyjazdu. Obniżenie cen na pozostałe wyjazdy w tej rundzie, w szczególności do Lubina, Kielc i Bełchatowa jest jednym z celów jaki chcemy osiągnąć przez zawarcie tego porozumienia – także z tej przyczyny liczymy na konsensus i szybkie zawarcie satysfakcjonującego strony porozumienia.
Kategoria: Kibice