Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

18
Fankluby Lechii Gdańsk zrzeszone w ramach Rady Fanklubów po raz kolejny włączyły się w akcje charytatywne. Tym razem pomoc otrzymał synek jednego z kibiców Biało-zielonych, mały Kuba Szymelfenig. Rada Fanklubów przekazała rodzicom Kubusia voucher na mecz Lechii, który otrzymała od klubu przy okazji styczniowego Turnieju FC.

Kuba urodził się 16.05.2011 roku w Gdańsku z wrodzoną wadą układu kostnego - PFFD (wrodzonym niedorozwojem kości udowej). Jego lewa nóżka jest w tej chwili już 8 cm krótsza od  prawej. Różnica ta będzie się zwiększała w miarę jak Kuba będzie rósł. PFFD -  proximal femoral focal deficiency jest bardzo rzadką, niedziedziczną wadą układu kostnego, która uwidacznia się deformacjami w obrębie miednicy i charakteryzuje się wrodzonym skróceniem kości udowej. Problemem Kuby nie jest tylko krótsza nóżka, skrócenie kości udowej, które da się załatwić jednym prostym zabiegiem, problemem jest niedorozwój kości udowej, braki w strukturze anatomicznej kości udowej, nieprawidłowa budowa stawu biodrowego, brak połączenia między głową kości udowej a trzonem kości udowej, deformacja stref odpowiedzialnych za wzrost kości co powoduje, że nóżka nie rozwija się prawidłowo i nie rośnie, z miesiąca na miesiąc wada pogłębia się. Zdrowa nóżka rośnie, krótsza nóżka nie rośnie wcale lub bardzo wolno co powoduje, że różnica w długości obu nóżek zwiększa się systematycznie. Specjaliści przewidują, iż w przypadku nie podjęcia leczenia, w wieku dorosłym różnica w długości obu nóżek Kuby może wynieść 35 cm lub więcej. Rekonstrukcja stawu biodrowego i brakujących elementów kości udowej, która powinna odbyć się między 2-3 rokiem życia Kuby jest pierwszym etapem, dopiero potem jeśli wszystko się uda można myśleć o kolejnych etapach, które polegają na wydłużeniach kości udowej stabilizatorem zewnętrznym. Szansą na całkowite wyleczenie wady jest seria skomplikowanych zabiegów operacyjnych w USA, wykonanych przez lekarza, który jest wybitnym, znanym na całym świecie specjalistą, mającym duże doświadczenie w leczeniu dzieci z PFFD - dr Drora Paleya z Advanced Limb Lengthening Institute na Florydzie. To jedyna nadzieja na wyleczenie i  przywrócenie pełnej sprawności nóżce Kuby.    

       Kosztorys przygotowany przez dr Paleya opiewa na ponad 200 tyś dolarów! Kwota poza możliwościami finansowymi naszej rodziny. Jako rodzice nie możemy nie skorzystać z szansy na normalne życie naszego dziecka. Stąd też zwracamy się z gorącą prośbą do ludzi dobrej woli i wielkiego serca o finansowe wsparcie dla Kuby poprzez licytowanie na naszej aukcji. Każde wsparcie ze strony darczyńców jest dla nas ogromnie ważne, bo jest to krok bliżej do sprawności naszego synka, NA KTÓRY KUBA TAK BARDZO CZEKA.   

Więcej o Kubie oraz innych formach pomocy chłopcu można się dowiedzieć ze strony: http://www.pomagamykubie.eu/

Link do aukcji z voucherem przeznaczonym przez Radę Fanklubów: http://allegro.pl/show_item.php?item=2285117422

Zachęcamy do licytacji i pomocy Kubusiowi!