Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

23

Stowarzyszenie „Lwy Północy” zorganizowało wspólne spotkanie opłatkowe dla różnych gdańskich środowisk patriotycznych. Najważniejszymi gośćmi byli kombatanci Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych.

Licznych kibiców Lechii, oprócz członków Stowarzyszenia i ultrasów, reprezentowali kibice z tzw. Starej Gwardii, którzy w dużej mierze wzięli na siebie ciężar przygotowania imprezy. Na spotkanie przybyli także licznie gdańscy narodowcy i inne środowiska patriotyczne z p. Anną i Andrzejem Kołakowskimi na czele. Miejscem uroczystości były gościnne progi Sali Akwen budynku NSZZ Solidarność, udekorowane jedną z patriotycznych flag Lechii.

Pierwsza część miała charakter bardzo uroczysty – kombatanci z niezawodnym, współprowadzącym spotkanie kpt. Władysławem Dobrowolskim docenili pracę fanów Lechii – za działalność patriotyczną najmłodsi kibice Lechii, w szczególności z grupy Ultras Lechia Gdańsk (ULG) zostali uhonorowani symbolicznymi guzikami katyńskimi. Docenione także zostało Stowarzyszenie jako całość – na ręce rzecznika trafiły uroczyste podziękowania od środowiska Żołnierzy Wyklętych oraz podziękowania od dyrektor Szkoły Podstawowej nr 65 z Dolnego Miasta za pomoc w zorganizowaniu turnieju piłkarskiego dla młodzieży.

Dalsza część była już mniej oficjalna, wszyscy dzielili się opłatkiem życząc sobie dalszych wspólnych spotkań i inicjatyw oraz życząc Ojczyźnie pomyślności w następnym, trudnym wszakże roku. Potem śpiewaliśmy kolędy i piosenki patriotyczne („Legiony” zostały odśpiewane na stojąco).

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tej miłej uroczystości. Jako kibice ze swojej strony deklarujemy dalszą działalność patriotyczną i społeczną. Lechia znaczy Polska przecież!