Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

23

We wtorek, 24 bm. odbędzie się posiedzenie Komisji Kultury i Promocji Rady Miasta Gdańska na którym rozpatrywany będzie wniosek złożony przez Lwy Północy we współpracy z organizacjami kombatanckimi o nadanie estakadzie nad ul. Grunwaldzką na skrzyżowaniu z ul. Kościuszki i ul. Słowackiego nazwy "im. Żołnierzy Wyklętych".

Warto pamiętać, że pod takim wnioskiem, w ramach akcji zbierania podpisów przed meczami Lechii, podpisało się ponad 2 tysiące kibiców Biało-Zielonych. Mamy nadzieje, że gdańscy rajcy pozytywnie odniosą się do wniosku i docenią tym samym odwagę i poświęcenie bohaterów polskiego podziemia walczących po wojnie z komunistycznym zniewoleniem. Trzeba pamiętać, że z Gdańskiem i Pomorzem nierozerwalnie łączą się losy V Brygady Wileńskiej AK, czyli takich bohaterów jak mjr. "Łupaszko", sanitariuszka "Inka", "Zagończyk" czy "Żelazny".

Mamy szanse zdążyć z uczczeniem żołnierzy, póki żyją ostatni z nich!